Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhető, hogy a Coruscant...

Elképzelhető, hogy a Coruscant a valóságban is megvalósul majd, és a Föld is egyetlen hatalmas város lesz?

Figyelt kérdés
A Coruscant a neve a STAR WARS-ban a Galaxis központi bolygójának. Elképzelhető szerintetek, hogy a Földön is majd mindent el fognak borítani az épületek, és több ezer év múlva a mi bolygónk felszínén is egyetlen hatalmas város fog terjeszkedni, és még az óceánokat is lecsapolják, hogy beboríthassa a felszínt kilométeres felhőkarcolókból álló gigapolisz?

2013. febr. 5. 21:01
1 2
 11/14 vixmajor válasza:
Wadmalac: egy penden húrolunk :D
2013. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Az óceánok lecsapolása alatt gondolom azt érti, hogy ásunk majd egy bazinagy lyukat, amibe beleeresztjük a vizüket, a lyukból kihordott földet meg felhasználjuk építőanyagként. "


El nem tűnik a víz. A gőz felszáll, kicsapódik, víz lesz belőle. Lehetne persze ásni.


"Pl. lehet hogy lesznek olyan jó minőségű képernyőink, amelyekből a lakás falát építve - látszólag - akárhol lehetünk: egyik pillanatban még a Bahamákon, a másik pillanatban a Déli-sarkon, a következőben pedig akár az űrben vagy egy víz alatti fantáziavilágban."


Havat, meleget, trópusi levegőt, napfényt ezekkel sem lehet reprodukálni.


Tudom, hogy erre most az lesz a válasz, hogy "még nem", de te is tudod, hogy egy szobányi képernyő sosem fog felérni egy őserdővel.


Vízbontás: igen, ez lehetséges, bár fogalmam sincs, mi lenne ennek a következménye. Nagy tételben gondolom, ökológiai katasztrófa (nem tudom, a hidrogén elég könnyű-e ahhoz, hogy elhagyja a légkört, de ha igen, akkor öngyilkosságot követünk el a víz eltüntetésével. Ha nem, akkor is, hacsak vissza nem égetjük vízzé. Csak akkor meg mi értelme volt elbontani?)

2013. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"El nem tűnik a víz. A gőz felszáll, kicsapódik, víz lesz belőle. Lehetne persze ásni."


El valóban nem tűnik, de helyet foglalhat abban a sokmillió csőben, amelyek Földünk forróbb részei (magma) felé hivatottak vezetni a vizet melegítés céljából. Sokmillió cső, sokszázmillió kilométer hosszan, megfelelő átmérővel sokmilliárd köbméter vizet képes elraktározni. Ez a vízmennyiség pedig óriási mennyiségű energiát szállíthat a felszínre, gőz (vagy nagynyomású víz) formájában.


"Havat, meleget, trópusi levegőt, napfényt ezekkel sem lehet reprodukálni.

Tudom, hogy erre most az lesz a válasz, hogy "még nem", de te is tudod, hogy egy szobányi képernyő sosem fog felérni egy őserdővel."


Nem, nem ez a válasz. :) A válasz az, hogy mire odáig elérünk, hogy Földünk felszínének nagyobb részét fedi város mint nem, addigra az embereknek már valószínűleg nem is lesz igényük többre, mint képernyőkre. Elég csak megnézni a mostani állapotokat: lásd pl. New York, ahol a lakosság egyharmada sohasem járt a város határán kívül. De lehetne említeni pl. Tokiót, vagy sok más hasonló kaliberű nagyvárost. Én ebből indultam ki. Amit nem ismersz, az nem hiányzik. :)


"Vízbontás: igen, ez lehetséges, bár fogalmam sincs, mi lenne ennek a következménye. (...) Ha nem, akkor is, hacsak vissza nem égetjük vízzé. Csak akkor meg mi értelme volt elbontani?)"


Az, hogy a hidrogént fel tudjuk használni a fúziós erőművekben (amik nagy valószínűséggel már működőképesek lesznek, mire odáig jutunk, hogy a bolygónk nagyobb %-át fedjék városok). Egy gramm víz bontásához nagyságrendekkel kevesebb energia szükséges, mint amennyi energia az egy gramm vízből felszabaduló hidrogénből nyerhető fúzió során. Igen, tudom, a fúziós erőmű is csak álom egyelőre, de meglátásom szerint mégis hamarabb fog elkészülni, minthogy "kolonizáljuk" a Föld felszínének nagyobbik részét.

2013. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
A városok fenntartásához nagyon sok erőforrás kell. Most még ezekből vannak készletek, de párszáz év múlva ki fognak merülni, és akkor a nagyvárosok korának vége lesz. A jövő inkább a kisebb önellátó településeké, és nem a metropoliszoké. A népesség is sokkal kisebb lesz a jövőben mint ma....
2013. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!