Fotokróm üveg?

Figyelt kérdés
Mit jelent,honnan ered az elnevezése?Fontos lenne.
2013. febr. 2. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha te itt találtál egy normális definíciót, és legfőképp,hogy honnan ered az elnevezés,akkor minden tiszteletem.
2013. febr. 2. 17:54
 3/5 anonim ***** válasza:
lesz időm bóklászok neked, de valószínűleg azért "foto-" mert fényre érzékeny ... nem hiszem, hogy találunk olyan forrást, hogy ki nevezte először így
2013. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen,erre én is gondoltam,csak szerettem volna egy szép leírást is találni,de eddig nem sikerült,pedig tényleg nagyon sokat kerestem a neten.
2013. febr. 2. 20:52
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

A fotokróm (fényre színeződő) üveg 0,01–0,1% ezüst-halogenid kristályt tartalmaz. A kristályok átlátszóak, és olyan kicsik, hogy az üveg is csaknem tökéletesen átlátszó. Ha a szemüveget erõs napfény éri, amelyben sok ultraibolya fény van, a kristályok ezüstionjai ezüstatomokká redukálódnak, és az üvegben kis ezüstszemcsék képzõdnek. A fekete-fehér fényképezéskor keletkezõ szemcsékhez hasonlóan ezek is olyan egyenetlenek, szabálytalanok, hogy nem fénylenek, hanem inkább elnyelik a fényt. A napfény hatására tehát a szemüveg elsötétedik. Ha az üveg újra sötétbe kerül, a halogéngáz újra egyesül az ezüstatomokkal és újra ezüst-halogenid kiristályok képzõdnek. A szemüveg ismét átlátszó.


nemáááá linkeléséből idéztem.

Ennél szerintem precízebb magyarázat nem kell. :)

2013. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!