Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alkoholos oldatból házilag,...

Narrri kérdése:

Alkoholos oldatból házilag, hogy lehetne kivonni az alkoholt?

Figyelt kérdés
Sűrűségkülönbség elvén sikerült 96%-os alkoholban szétválasztanom, majd kivonnom nagy mennyiségű szennyező anyagot, egy oldatból. Kérdésem az lenne a visszamaradt alkoholos oldatból házilag, hogy lehetne kivonni az alkoholt? Nem szeretném túlhevíteni és idegen anyagokkal újra szennyezni. Létezik erre valami egyszerű eljárás? Az elpárologtatás túl lassú lenne. A visszamaradó szárazanyag volna számomra az értékes.

#alkohol #oldat #szárazanyag
2013. jan. 29. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán ha leírnád mi a szárazanyag összetétele, többet tudnánk írni, hogy károsodás nélkül, gyorsan kivondd belőle az alkoholt.

Viszont a párologtatás lenne a legjobb.


Érdekelne az is, hogy mi ez a dolog, amivel foglalatoskodsz.

Régen én is csináltam ilyet, lehet ugyanazzal próbálkozol? :)

2013. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
Legközelebb használj acetont. Gyorsabban párolog. :)
2013. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Vásárolt propolisz tinktúrából, amiben 96% alkohol van szeretném kinyerni, a szárazanyagot, hogy kisgyerekemnek is lehessen adni. Az alkohol miatt nem merem neki adni. Párologtatás sokáig tartana, melegítés meg szerintem károsítaná.
2013. febr. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Hmmm, esetleg egy kis próba az ozmózissal?

Beleszórsz egy kupac mazsolát, az elszívja az alkohol nagyját, a maradékot meg veszélytelenre higítja egy pohár tea, a propolisz ilyen oldásban is hatásos marad.

A beszeszelt mazsola meg finom nasi lesz felnőtt használatra. :)

2013. febr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Köszi az 5letet nem gondoltam rá, megpróbálom.
2013. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!