Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik nehezebb 1 kg toll...

Melyik nehezebb 1 kg toll vagy 1 kg vas?

Figyelt kérdés
Tollpihe és a földön
2013. jan. 29. 05:02
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
18%
NEM K*RVÁRA MINDEGY?
2013. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Felvételi kérdés volt egyetemen anno.
2013. jan. 29. 19:14
 23/31 anonim ***** válasza:

Akkor mindenki megbukott volna!

Ugyanis azt kérdezted, hogy kettő, egyenként 1 kg tömegű anyagból melyiknek nehezebb a súlya!

(gy.k: a kg tömegmértékegység - és a feladatban külön jelezték, hogy a földön kell mérni)


Ebből egyértelmű, hogy a a különbség a kettő között csak a felhajtóerő lehet - ami a nagyobb térfogatú anyagra (toll) jobban hat - ezért annak kisebb lesz a súlya!


Első voltam és amúgy köszönöm a 0%-os lepontozást. Elég szomorú, hogy idáig csak olyanok írtak ide, akik mind megbuktak volna ezen a felvételin - úgy szövegértésből, mind feladatmegoldásból is.

De azért sok volt köztük olyan öntudatos, hogy lepontozza az egyetlen jó választ.

2013. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
50%

Tessék, felpontoztalak, hogy egyensúly legyen :)


Egyébként a második oldalon többen írtak már jó választ, nem csak te.

2013. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Radnai Gyula könyvében volt a feladat ismertetése, de annak idején az osztálytársaim rendszeresen ugratták más évfolyamtársakat vele, mert a toll nehezebb. Érdekes, hogy a mai tiniknek kevesebb sütnivalójuk vagy a tárgyi tudásuk. Úgyhogy agyaljatok még rajta ! :-)
2013. jan. 30. 10:18
 26/31 anonim ***** válasza:
Miután megírtam a válaszomat (17), neten is utánanéztem, hogy nem írtam-e hülyeséget. Úgy láttam, hogy nem, ezért nem agyalok rajta tovább. De azért kíváncsi vagyok, hogy miért mondod, hogy a toll nehezebb, majd írd le.
2013. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

"...Első voltam és amúgy köszönöm a 0%-os lepontozást. Elég szomorú, hogy idáig csak olyanok írtak ide, akik mind megbuktak volna ezen a felvételin..."


Hát biza én is jót írtam, mondjuk indokoltam is. De ne vedd magadra a lepontozást, sajnos itt ha csak a - különben jó - választ adod meg indoklás nélkül, komoly esélyed van arra hogy lepontozzanak. Sokszor még úgy is ha melléírod az indoklást. Ez van, de lásd milyen vagyok én is adtam rád zöld kezet...


maci

2013. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"Miután megírtam a válaszomat (17), neten is utánanéztem, hogy nem írtam-e hülyeséget"


Remélem, hogy egy ezo tv szintű siteon vagy freeblogban -.-

2013. jan. 30. 11:54
 29/31 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy ilyen szemét-site-on néztem? Nem értelek. Ha a válaszomból arra következtettél, hogy ezo-tv színvonalon állok, akkor benned van a hiba.

De egyébként tök lényegtelen, hogy mit és hol néztem, ha tudod, akkor indokold meg, hogy miért a toll a nehezebb.

2013. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
A vas nagyobb súlyú, mert a toll nagyobb térfogatú, és ezért nagyobb felhajtóerő hat rá a levegőben. A tömegük viszont azonos, hiszen mindkettő 1 kg.
2013. febr. 3. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!