Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomanyos vilag miert nem...

A tudomanyos vilag miert nem fogadja el Michel Sabom testen kivuli elmenyek kutatasi eredmenyeit?

Figyelt kérdés

Elore bevallom, nem olvastam konyvet, a Death and Light-ot. Amit olvastam rola az az, hogy ellenorizte a beszamolok hitelesseget es hitelesnek tartotta oket. A tudos tarsadalom persze nem fogadja el eredmenyeit. Mik a szkeptikusok indokai? Miert nem megbizhato?

[link]

[link]


Megjegyzendo, nem csak M. Sabom vegzett ilyen kutatast.


2013. jan. 27. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az NEM kutatás, hogy leirja pár ember meséjét. Ellenörizni ugyanis semmiképpen sem tudja, hogy amit mondanak, az igaz-e, mivel nem megismételhetö kisérletekröl van szó, márpedig a kutatás meg ellenörzés ezt jelentené.
2013. jan. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán nem tudományos. A tudomány objektivitásra törekszik, vannak meghatározott kritériumai és módszerei. Itt meg rögtön bukta van az objektivitásnál, mert az, hogy ő mit tart hitelesnek a személyes, szubjektív véleménye és alapvetően "kit érdekel" kategória. Majd ha mérési adatokat lobogtat, akkor lehet beszélgetni róla.
2013. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mert nem ellenőrihető.
2013. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bevallom nem meg nem olvastam egy konyvet sem, de a neten azt olvastam, hogy orvosok megerositettek a beszamolok hitelesseget. Marmint megerositettek, hogy a paciens beszamoloja a mutetrol igaz.

#2: Ezt hogyan lehetne merni?

#3:Nem o az egyeduli, aki ilyen beszamolokat gyujtott, amiket orvosok is megerositettek. Hogyan lehetne reprodukalni maskeppen?

2013. jan. 28. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Hidd el le fogják sz*rni hogy igaz-e, vagy nem. Ez csak tény, és pár világnézetet tuti tönkretenne , így biztos, hogy elutasítanák.

Az is lehet, (valószínú) hogy az agy produkálta a jelenséget, és nem valós volt.

2013. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!