Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia házidoga téma?

Kémia házidoga téma?

Figyelt kérdés
10-esként kaptunk egy kémia házidoga feladatot. Bármiből lehet írni, de nincs jobb ötletem a víznél, és teljesen alaptémából nem érdemes írni. Valami érdekes téma kéne amiből lehet 3 oldalt írni, és nem alszom el közbe.

2013. jan. 12. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem válassz valami jó kísérletet témának. Olyat, ami talán még el is végezhetsz. A különböző anyagok lángfestése szép például szerintem:)

De bármi más is jó. Ez a többieknek is érdekes lesz.

2013. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
bocsi elfelejtettem csak a tanár látja, írásos formában kell beadni.
2013. jan. 12. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:

A víz sem rossz, attól függ, hogy mi az ami érdekel.Ha a vizet választod, szerintem ezekről érdemes beszélni:

-természetben való megtalálhatósága

-fizikai+kémiai tulajdonságok pl. a három halmazállapot, alkáli fémekkel való reakciója, sőt még a biológiai fontosságát is beleveheted

-a végére akár a vizek szennyezéséről is írhatsz: mosószerek, stb.

2013. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha 10-es vagy nem szerves kémiát tanulsz? Ha igen, akkor érdekes téma lehet a cukrok változatos kémiája, az észterek sokszínűsége (gyümölcsészterek pl), illatos/büdös anyagokat gyűjteni, vizsgálva a koncentrációfüggést, kőolaj-földgáz, gyógyszeripar-gyártás (kalmopriyn)... ...


Ha általános kémiát tanulsz: sav-bázis reakciók (egyensúlyok) az élő szervezetekben, testnedvek kémhatása, élettani szerepe a kémhatásnak. Korrózió(védelem), elektrokémiai felfedezések fontossága-felhasználása a mindennapi életben, sav-bázis elméletek kronológiája, az elemi részecskék felfedezése-az atom szerkezete-kémia/fizika történet, a kémia kialakulása-alkímia .... .... ....


A lehetőségek tárháza kifogyhatatlan. És mindenhez rengeteg forrás van a neten és persze könyvekben.

2013. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi utsó
2013. jan. 13. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Én viszont mindenképp a keményítőről vagy a fehérjékről írnék. Nagyon érdekes szerintem... Meg a hozzátartozó kísérletekről (xantoprotein reakció, , biruet próba, jódos reakció )mellé megszerkeszteni valahogy egy mintaábrát kémcsövekkel. Én szeretem a kémiát, ha valaki ilyet adna nekem be képekkel szívesen olvasnám...
2013. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NoodIy ***** válasza:
Oszcilláló reakciók!
2013. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!