A Fold es az Univerzum korat mi alapjan hatarozzak meg a tudosok?
Valyon tenyleg csak errol lenne szo?
Tudna valaki valamilyen modszereket sorolni, magyarszni, stb.?
Nem, nem csak hasraütöttek.
Aki ilyeneket állít az kapcsolja ki a számítógépét, dobja le a ruháit és takarodjon ki az erdőbe bogyókat gyűjtögetni.
Millió írás található erről a neten.
A föld korát még csak csak lelehet vezetni a naprendszerből de az univerzumét értelmetlen.
Csak azt lehet mondani hogy ha az ember a földön élne akkor - x t időben látná virtuálisan azt hogy szétrobban a bumm.
Tehát aki azt mondja hogy az univerzum x idős az menjen inkább gyűjtögetni mert hülyeségeket hord össze.
Eleve nincs ilyen hogy univerzum ,olyanok vannak hogy xxxx kvadrillió objektum és ő nekik van saját idejük amióta megszülettek. Vagyis vannak fiatalok meg öregek ,így a szám nem meghatározható ,csak egy átlagot lehetne kiszámolni pl xyz csillagokra de az univerzum összes objektumára senki nem fogja ezt kiszámolni.
Az Univerzum korát jelenleg az ún. Ősrobbanás elmélete alapján vesszük kb. 13,7 milliárd évnek.
Ez az elmélet megfigyeléseken alapul. Az első megfigyelés ezzel kapcsolatban az volt, hogy a megfigyelhető galaxisok mindegyike tőlünk távolodik, bármerre is nézünk ( kevés kivételtől eltekintve). Ha valami az idő múlásával távolodik, akkor ha megfordítjuk az időt, akkor közelednie kell. Ezt az egyszerű elvet - "kicsit" tudományosabban - az Einstein féle relativitáselméleti egyenletekből Georges Lemaître származtatta (Friedmann-Lemaître-Robertson-Walker egyenletek). Ezek megoldása azt mutatta, hogy ha az időt megfordítjuk, akkor a jelenleg táguló világegyetem egy pontból indul ki, ezt a pontot ma szingularitásnak nevezzük. ( Lemaitre egyébként katolikus pap volt, csak úgy a teremtéselmélet híveinek mondjam...) Ez alapján számolták ki azt az időpontot, amikor a világegyetem még egy pontban, a szingularitásban létezett. Ez az idő a 13,7 milliárd év.
Ez 1927-ben történt. Ezt követően megpróbálták ezt az elméletet bizonyítani. Az első ilyen bizonyíték Hubble munkásságának köszönhető, ő igazolta azt, hogy minél messzebb van egy galaxis, annál gyorsabban távolodik. Ez beleillett az ősrobbanás - elméletbe, igazolta, hogy a világegyetem jelenleg is tágul. A modellel számos tudós foglalkozott, bővítették szűkítették, jóslatokat gyártottak ez alapján. Az egyikük, egy bizonyos George Gamow 1948-ban azt számolta ki, hogyha az ősrobbanás elmélete igaz, akkor annak maradványa van, amely nem látható fény, hanem mikrohullám tartományban lévő sugárzás formájában bármely irányból észlelhető. 1965-ben Penzias és Wilson - teljesen véletlenül ugyan, de - megtalálták és igazolták ennek a háttérsugárzásnak a meglétét. (Nobel díj 1978)
Summa summárum : Az ősrobbanás elmélete jelenleg az észlelések által legjobban alátámasztott ELMÉLET !!!! Lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem, de a JELENLEGI TUDÁSUNK alapján helytálló. Lehet vele nem egyetérteni, lehet mást mondani, de az ellenvetéseket TUDOMÁNYOS észlelésekkel alá kell támasztani. A vallás és az ezotéria más lapokra tartoznak.
Jelenleg ezen elmélet alapján a múltunkba eddig tudunk visszatekinteni. Hogy mi volt az ősrobbanás előtt, azt a ma még nem tudjuk, jelen tudásunk szerint ezt a kérdést értelmetlen feltenni is. Talán majd egyszer.
"[If the redshifts are a Doppler shift] … the observations as they stand lead to the anomaly of a closed universe, curiously small and dense, and, it may be added, suspiciously young. On the other hand, if redshifts are not Doppler effects, these anomalies disappear and the region observed appears as a small, homogeneous, but insignificant portion of a universe extended indefinitely both in space and time."
— E. Hubble, Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, 97, 513, 1937 [14]
A Föld korára azért vannak kézzelfogható adatok. A kőzetek korát radiometrikus kormeghatarozassal meg lehet mondani.
Ez a magmás kőzeteknél a kőzetalkotó ásványok kikristályosodásának az ideje. Metamorf kőzeteknél az átkristályosodás ideje. Üledékes kőzetekben pedig az üledékképződés ideje.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!