Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az űrhajósok mennyivel tudnak...

Az űrhajósok mennyivel tudnak haladni a világűrben?

Figyelt kérdés
Pontosan arra vagyok kíváncsi,hogy mennyi idő alatt érnének el a naphoz.Köszi a válaszokat előre is!

2012. dec. 29. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg 173 nap alatt.


A Discovery űrrepülő max. sebessége 36 000 km/h, az átlagos Föld-Nap távolság pedig 150 millió kilóméter, odaérni tehát 4000 óra lenne, ami kb. 170 nap.


Már csak az a kérdés, miért?

2012. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért menjenek a naphoz? Nem tudom,csak valahogy ez a dolog érdekelt,semmi különösebb oka nincs.


Köszi a választ! :)

2012. dec. 29. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért hogyha direkt ellőnének a Földtől a Nap felé, akkor kevesebb idő lenne, hiszen a Nap erősen húz, meg ha minden üzemanyagot el szabad használni a Nap felé gyorsításra, akkor azért lehet 36000 km/h-nál nagyobb átlagot számolni.


Részemről 100-120 napra vagy kevesebbre tippelek… Azt számoljátok ki, hogy mennyi idő alatt esne a Napba egy kő, ha a Föld távolságából mondjuk a 10000 km/h sebességgel dobjuk a Nap felé. (Elég a Nap gravitációjával számolni, vagy ha a Földével is akartok akkor 10000 km/h helyett második kozmikus sebesség plusz ennyivel kell, különben el sem megy, de úgy is csak sacc per kábé lesz…)

2012. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, ezekkel nem számoltam, de azzal egyikünk se, hogy a Nap felszínét lehet el se érné még a Discovery se, mert még sokkal korábban elégne, na az már érdekelne engem is, hogy mennyire tudná megközelíteni.
2012. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt tudom,hogy elégne ott bármi.Egyébként annyira nem akarok belemenni a részletekbe(ez vonz,az vonz stb...)csak nagyságrendileg érdekelt a dolog.


Én 1 évre tippeltem,mint laikus.Igencsak mellélőttem :D

2012. dec. 29. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!