Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen anyag lenne erre a...

Milyen anyag lenne erre a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó lesz-e a kategória, még barkácsoláson és divaton gondolkodtam,de tényleg fontos JÓ választ kapnom...


Alternatív anyagból (nem nemesfém) szeretnénk jegygyűrűt készíttetni. A fát és az ásványokat törékenységük miatt kizártuk. Olyasmi kéne, ami elég tartós, rugalmas, időtálló, nem törik.


Ilyesmik jöttek szóba: agancs, csont, agyar, szaru, bőr.


Melyik lenne erre legalkalmasabb?



2012. dec. 29. 00:06
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Titán.

Titánium gyűrűt lehet is kapni jónéhány ékszerésznél.

Nem nemesfém, tartós, acélhoz hasonló keménységű, félfémes anyag, időálló.

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Akkor mondjuk úgy: FÉM kizárva. Azért tényleg köszi!

2012. dec. 29. 00:41
 3/7 Gugu Gabor ***** válasza:

Gondolom a műanyagok is kiesnek.

Viszont ásványok: egy régi ismerősöm évekig hordott egy gyűrűt valamiféle zöld kőből... (egy ideje nem tartjuk a kapcsolatot szóval nem tudom hogy mi lett a gyűrűvel viszont tény hogy vagy 5 évig megvolt és nem volt baja)

2012. dec. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kalmj ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy miből csiszilta [link]

Nekem elképzelésem sincs.

2012. dec. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A fát és az ásványokat törékenységük miatt kizártuk"

Rosszul tettétek. :-)


Az ében, mahagóni, cedrela, vasfa, stb. szvsz jó gyűrű készítésére (keressetek hozzáértő művészt), ahogy az ásványok közül a hematit, jáde, karneol, onix, achát, stb. is használatban van ilyen célra.

Szerintem megnézhetnétek egy-két ilyen gyűrűkkel foglalkozó honlapot/boltot, ott választ kapnátok minden kérdésetekre.

2012. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kalmj ***** válasza:
A féldrágaköveket koreai filmekben szoktam látni. Meg is néztem a jáde, borostyán gyűrűket. Horibilis az áruk.
2012. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hematit gyűrűm meg ékszereim voltak, azok elég könnyen elpattannak. Faragó szerint az ében sem bírná sokáig, pedig első körben én is arra gondoltam.


A többinek megpróbálok pontosabban utánanézni, köszi!


Egyelőre csontékszeres honlapokat találtam, írtam is mailt, de még nem kaptam választ. Ha valaki nagy hirtelenséggel valami honlapot ide tud linkelni, azt is szívesen veszem. Köszönet! :)

2012. dec. 29. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!