Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Integrálás-deriválás kérdések?...

Integrálás-deriválás kérdések? Égetően kellenének! Előre is thx!

Figyelt kérdés

f(x)=x*lnx origón kívül, f(0)=1.

a.) integrálható-e f a [0 ,1] intervallumban? (Miért Igen/Nem?!)

b.) integrál 1-től 6-ig x*lnx dx=? (levezetés menete érdekelne elsősorban)


Hol deriválható az f(x)=abs(x^3) és mi a deriváltja ott, ahol deriválható? (Indoklás, levezetés!!!)


Nagyon szépen köszönöm előre is!



2012. dec. 17. 14:57
 1/4 A kérdező kommentje:

Az elsőre azt találtam, hogy f(x) integrálható, ha a.) folytonos az intervallumon, b.) véges sok hely kivételével folytonos és korlátos-ez alapján nem tudtam eldönteni.

a b-t Newton-Leibniz-cel próbáltam kiszámolni, de valamit elronthattam, mert csak a C konstansom maradt a végére.


A másodikra annyit találtam, hogy f(x) folytonos, ha diff-ható, de fordítva nem igaz, ha folytonos nem biztos, hogy differenciálható! Továbbá azt, hogy diff-ható, ha H halmaz minden pontjában létezik a diff. hányados. De nem tudom ezt itt, hogy dönstem el! Plusz absz. érték deriválására sincs ötletem.


Köszönöm mégegyszer!

2012. dec. 17. 15:01
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyes B-ben megtaláltam azóta a hibát, de a másik kettő még továbbra is érdekel :-)
2012. dec. 17. 15:23
 3/4 A kérdező kommentje:
A második wolfram szerint ez: [link] . Kezdem magam egyre hülyébbnek érezni...
2012. dec. 17. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:
A harmadik feladatban először deriváld az egyik, majd a másik végtelen intervallumon, és vesd össze a nulla pontbeli kétoldali deriváltakat! Ha megegyeznek, akkor deriválható a nullában is, és nemcsak a pozitív és a negatív számok halmazán.
2012. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!