Van valami értelme az "oxigénnel dúsított" ásványvíznek?
Láttam már egy ideje a boltokban, hogy van ilyen, hát gondoltam veszek egyet és kipróbálom. A boltos azt mondta, hogy buborékos, de nem az. Az íze ugyanolyan, mint a sima szénsavmentesnek. A címkére ellenben az van írva, hogy több oxigénhez jut tőle a szervezet.
Javítsatok ki, ha tévedek, de szerintem az ember elsődleges szerve az oxigén felvételére a tüdő. A gyomornak is lenne ilyen funkciója, csak mi buta emberek eddig nem használtuk ki? Úgy bízom a kereskedőkben és a marketingesekben, tudom, hogy biztosan jót akarnak és nem egyszerű parasztvakításról van szó. Hadd ne csalódjak!
Alexphoto írta a 11-esben:
„Hitt a hőszigetelő festékben is.”
Meg fogsz lepődni, de a fényvisszaverő festék még szigetel is egy kicsit, ezért adnak fóliatakarót a sebesültekre, és a radiátor mögé ezért teszünk alufóliás szigetelést. Ugyanis a hő sugárzással is terjed, és ezek a festékek azt csökkentik.
Az más kérdés, hogy önmagában ez nem elég egy ház szigeteléséhez.
Gyakrabban kellene olvasgatni a fizika könyveket.
A témához hozzászólva:
Az oxigénezett vízből is felszívódhat csekély mennyiségű víz a gyomorfalon és a bélfalon át, de tényleg elhanyagolható mennyiségű. Éspedig azért csak elhanyagolható mennyiségű, mert az oxigén erősen reaktív anyag, azonnal reakcióba lép más anyagokkal, amelyeket oxidál, ugye.
A testben lezajló anyagcsere-folyamatok során amúgy felszabadul oxigén - amit szabad gyököknek nevezünk - de pont nem ott ahol kéne. Ezek a szabad gyökök tényleg károsak, épp erős oxidáló hatásuk miatt. Kóros folyamatokat, akár rákosodást indíthatnak be.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!