Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki tájékoztatna kicsit a...

Valaki tájékoztatna kicsit a bio-kém szakról? /LENT/

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírnám mi a helyzet. :) Tehát 8. osztályos 14 éves lány vagyok, imádom az állatokat szeretek velük foglalkozni. Erős vagyok matekból(kitűnő) és angolból(kitűnő). Kedvelem a biológiát(5ös), viszont sok időt kell rá fordítanom hogy jól is tudjam. Kémia? Ez az a tantárgy amit életemben nem fogok megszeretni, sok mindent nem értek benne és sok tanulással lettem 4 es belőle 7. év végén. Itt az idő, dönteni kell a továbbtanulásról. Nem tudom mit csináljak, teljesen tanácstalan vagyok. :o Az eszem azt diktálja matekkal menjek tovább viszont a szívem az állatokat választja. Ha matekot választom Debrecenbe több iskolába is tudnék menni ahol azt oktatják nagyobb számba, ha bio-kém akkor Tóth Árpád G., ami elég nehéz ahogy másoktól hallottam. Legyetek szívesek és szórjatok meg tanácsokkal, nagyon rám férne. Szüleimmel is beszélgettem már róla, ők inkább eltudnának képzelni az állatok körül mintsem egy irodába. ( Ha pedig angollal szeretnék érvényesülni legjobb lenne külföld véleményem szerint (sokan mondták hogy nem éri meg), csak hát van akinek bejön a kint lét van akinek nem.:/)


Bio-kém : felvételizni mindkettőből kell?


2012. okt. 5. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Nos, ha biológus akarsz lenni, akkor meg kell barátkoznod a kémiával... :) Dönteni nem tud senki se helyetted, viszont azt tudd, hogy nem az fogja eldönteni hogy mi lesz belőled, hogy melyik gimibe mész, és mit tanulsz emelt szinten. :) Én pl nyelvi előkészítő osztályba jártam, aztán mégis vegyész leszek... :) Tedd amit per pillanat jobbnak látsz, még úgysincs különösebb súlya. Ha megunod a bioszt, még mindig ráfeküdhetsz a matekra, vice versa.
2012. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!