Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a lányok inkább az apjukra, a fiúk inkább az anyjukra hasonlítanak külsőleg?

Figyelt kérdés
genetika, öröklődés, külső
2012. okt. 2. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

semmi. nincs ilyen.

csak azt megjegyzed, hogy "nahát ez a fiú tiszta anyja" meg azt is, hogy "nahát ez a lány tiszta apja" a többit meg nem. ezt hívják szelektív memóriának.


nálunk feleségemből szinte semmit nem örököltek a gyerekek kinézet szempontjából.

2012. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Teljesen véletlen, hogy melyik külső kromoszóma a dominánsabb.
2013. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Én nem értek a genetikához, de érdekel ez a téma.

Ugyanis az egyik (pedagógus) nagybátyám azt mondta egyszer, hogy az első lánygyerek mindig az apára, az első fiúgyerek pedig mindig az anyára hasonlít jobban. És amennyire lehetőségem volt / van megfigyelni a környezetemben, ez tényleg így is van; amelyik családoknál pedig nincs meg ez a hasonlóság, ott - mindegyik esetben - az anyának az első gyerek születése előtt volt vetélése vagy abortusza.

Kétségtelen, hogy nem magas létszámról van szó, hiszen ehhez az egész családot ismerni kell; de mégis érdekes...

2013. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok ,az első szülött fiú a családban,és én tényleg anyára hasonlítok ,de a húgom is hasonlít rá .
2013. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Elmondható, hogy a keresztöröklés jellemzi az emlősöket, így az apa X-kromoszómáját a leány, míg az anya X-kromoszómáját a fiú gyermek örökli. A lányok azért hasonlítanak inkább az apjukra, míg a fiúk az anyjukra.
2013. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!