Olvastam, hogy részecske-antirészecske mikor találkozik, akkor megsemmisítik egymást, és fotonok keletkeznek. Azt is, hogy az elektromágneses sugárzás fotonokból áll. De ésszel felfogni már nem tudom, hogy lehet a nyugalmi tömege nulla.
2008. máj. 17. 02:09
1/8 anonim válasza:
hát, úgy a foton nem létezik. :)
a foton egy absztrakció.
Maga a fény elektromágneses sugárzás. egymásba kapcsolódó elektromos és mágneses mezőkből áll.
Mindazonáltal eléggé különleges tulajdonságai vannak. Ezek egy része úgy magyarázható meg, ha hullámként, más része, ha részecskeként gondolunk rá.
Ez a részecske a foton. De nincs olyan, hogy foton, csak úgy csinálunk, mintha lenne, mert így egyszerübb bizonyos dolgok megértése.
2008. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyasmi, minthogy a mágnes körül vannak erővonalak, amik nincsenek semmiből, mégis ki lehet őket mutatni?
2008. máj. 17. 12:16
3/8 anonim válasza:
igen, valami olyasmi.
2008. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Ezt a foton kérdést akkor félreteszem azok közé, hogy miért vonzza a proton az elektront, stb. Ha majd azt meg tudja válaszni valaki, vagy sikerül a fizikusoknak összehozni a relativitás elméletet a kvantummechanikával, majd újra előveszem. Lehet akkor már nem is lesz rá szükség, ha megérem egyáltalán.
2008. máj. 17. 16:14
5/8 anonim válasza:
A fizika jelenleg nem képes választ adni arra, hogy honnan ered a tömeg, az is lehet, hogy a részecskék egyáltalán nem pontszerűek (lásd húrelmélet), de jelenleg ennek a megközelítésnek a legnagyobb a gyakorlati alkalmazhatósága. Ha megalkotjuk a tökéletes modellt, akkor a most még felfoghatatlan dolgok teljesen világosak, és egyértelműek lesznek.
2008. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
A fotont sokkal használhatóbban a kronofilozófia írja le, és ahogy egy másik válaszadó megfogalmazta, sokmindent érthetővé tesz.
Az, hogy a fotonnak nincs tömege, kicsit túlzott kijelentés, hiszen ha így lenne, nem lenne fénynyomás és nem hajlana el a fény a tömegek mellett. (Vagy pedig nem úgy működik a gravitációs kölcsönhatás, ahogy ma a tudomány gondolja, ez is egy lehetőség.)
Azt is el lehet gondolni, hogy a fotonnak szemből nézve van tömege, oldalról nézve nincs. De persze ezt is igazolni kell, de akár működő magyarázat is lehet.
2008. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
A foton egyszerre hullám és részecske, ezért vannak olyan furcsa tulajdonságai. Nyugalmi tömege azért nincs, mert állandóan fénysebességgel mozog (tehát soha sincs nyugalomban). A foton az egyedüli részecske, ami képes elérni a fénysebességet. Ha valami fénysebességgel halad, akkor az idő számára végtelenül lassan tellik, a mozgásiránnyal párhuzamos mérete (hosszúsága) végtelenül kicsi, a tömege pedig végtelen.
2008. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
ez dejó kérdés. meg a válaszok is. elkezdek ebayen fotont árulni kilosával. XD
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!