Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vettem egy teleszkopot es az...

Vettem egy teleszkopot es az a baj hogy foggalmam sincs az egeszrol hogy is kene ezt csinalni valami eredmennyel. Tudna esetleg valaki segiteni vagy hogy honnan kaphatnek segitseget ehez?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 00:23
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem próbálkozz valami nyelvtankönyvvel és mikor már tudsz érthetően fogalmazni, tedd fel újra a kérdést.

Milyen teleszkópról van szó? Távcső, motorkerékpár-alkatrész vagy valami egészen más? Mit szeretnél vele csinálni eredménnyel? Meg úgy általában: mit akarsz?

2009. aug. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ne haragudj en kerek elnezest csak a magyar nyelben hivjak ugyanugy a lengescsillapitot mint egy tavcsovet ?????? gondolom igen bocs meg egyszer felejtsd el
2009. aug. 2. 00:49
 3/10 A kérdező kommentje:
en is veszek egy nyelvtan konyvet de akkor mas is vehet egy ertelmezo KIS konyvet
2009. aug. 2. 00:51
 4/10 A kérdező kommentje:
de tenyleg az en hibam egy NAGY kukkerrol van szo es az eget szeretnem kemlelni
2009. aug. 2. 00:52
 5/10 A kérdező kommentje:

nem is ertem minek van ez az oldal idaig mindenhol minden kerdesre akadt minimum egy oan valaszado aki csak kotoszkodik meg bolcselkedik de valaszolni nem tud

miert van ez?

2009. aug. 2. 00:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sógorom foglalkozik ezzel, elég sokat.

neki van minden évben egy térképe, amin megvan, hogy mikor mit láthat az égen. Aztán bújja a netet, ahol sok sok oldalon forumon fent van mikor mi látható.

Ami fontos, hogy az ö házuk a város legutolsó háza, és így a kert elég sötét. fontos, mert minél kevesebb a fény annál jobban látszanak az égitestek. és mivel a teleszkóp elég nagy, így szétszedni és kimenni egy fénytelen helyre nagyon nehéz.


pl amit szabadszemmel is látni az ürálomás. szaturnuszt távcsövel láttam, és lehet látni a gyürüjét is. ilyenekkel kezd, mert nem lehet össze hasonlítani. vegyél ilyen könyveket, ahol leírják az égitesteket. ezekböl a jobb könyvek igen drágák.

2009. aug. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A csillagászat kézi könyve rövid, tömör lényegre törő.A csillagképeket beazonosítani nem könnyű, más az égen, mert nincsenek összekötözve.Menj el a Planetáriumba, kezdetben ott kivetítve elmagyarázzák hol mi látható.A Vénusz nagyon fényes, elsőként ragyok, a Göncölszekér meg elég jellegzetes.Keress egy-két fix pontot, amihez viszonyítod a többit.Nekem a neten le van töltve egy program, a képernyőmön bámulhatom az eget.Stellarium a címe.Napi bolygóállástól kezdve minden van benne.
2009. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Azért kötözködnek, ha már kérded, mert baromi idegesítő az, ha valaki nem tud írni. Általános első osztályától kezdve tanítják, és sok embernek nem megy, pedig semmi bonyolult nincs benne.
2009. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
en nem vegeztem magyar altalanos elso osztajt megegyszer ne haragudjatok de kivancsi lennek hogy ki mennyire tud irni beszelni idegen nyelveket ami nem is az anyanyelve. van akinek meg az anyanyelven se megy.
2009. aug. 2. 11:53
 10/10 A kérdező kommentje:
szamomra meg mindig az alkatresz az lengescsillapito, a kuker meg telescope, de megegyszer bocsi tenyleg nem lehetett egyertelmu
2009. aug. 2. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!