Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit láthattam az egyik éjszaka...

Mit láthattam az egyik éjszaka az égen? (ne "UFO dologra" gondoljatok! )

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre a kérdést nem UFO-t láttam, legalábbis szerintem nem az volt. Épp a csillagokat figyeltem (kb 1 hónappal ezelőtt), mikor észrevettem hogy az egyik egyre erősebben világít, mint amikor egy közeledő autó fényszórója egyre erősebb, majd ugyan azzal a sebességgel egyszer csak elkezdett gyengülni a fény és végül el is tűnt. Mi lehetett az? Gondoltam már mindenre, de fogalmam sincs. Biztos hogy nem repülő volt, mert ez egy helyben "állt" mit a többi csillag, és úgy is nézett ki, de egyszer csak erősödni kezdett a fénye majd kialudt. Tiszta volt az ég, nem voltak felhők.

2012. szept. 15. 02:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Valószínű, hogy egy üstökös volt.

Amikor beért a légkörbe, elkezdett erősebben égni és végül elporladt.

2012. szept. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy műhold, űrszemét, vagy az ISS flare-jét láttad.

Éjjel is éri őket napfény a pályájuk magassága miatt, azaz ez olyankor van amikor olyan szögben éri a napfény egy bizonyos részét hogy az pont tükrözi a fényt, majd ahogy tovább halad el is halványul.

http://www.youtube.com/watch?v=IRXOhDR_Z74

2012. szept. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

"Valószínű, hogy egy üstökös volt.

Amikor beért a légkörbe, elkezdett erősebben égni és végül elporladt."


Üstökös belép a légtérbe?? Jujj...

Max a meteorok.

2012. szept. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

amit láttál az biztos hogy egy UFO volt :)

Nem, ne aggódj, nem értettem félre a kérdést, csuán arról van szó hogy az UFO szó mozaik szó, jelentése Unidentified Flying Object azaz azonosítatlan repülő tárgy :) mivel nem tudtad azonosítani azt a dolgot, ezért UFO-nak számít

csak sajnos nálunrőlk már kezd azonosulni a szó a kis űrlényekkel

2012. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Ezt hívják szőrszálhasogatásnak :)

2012. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát igen szerintem is az űrállomásos dolog a legvalószínűbb. Hullócsillag azért nem lehetett mert ez nem mozgott, egy helyben állt. És tudom mi az UFO jelentése, de így hogy valószínűleg egy műhold vagy hasonló dolog csillanása volt, így már nem UFO hanem IFO :D (Identified Flying Object)
2012. szept. 15. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Az űrállomásnál is valószínűbb az Iridium műholdak egyikének megcsillanása. A neten sok helyen található előrejelzés, hogy merre kell nézni: [link]
2012. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!