Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akinek megvan ez a könyv...

Akinek megvan ez a könyv annak mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 5. 16:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi,hogy mennyire hiteles,amit leírnak ebben a könyvben,mert a biosz tanárom régebben mondta,hogy vannak olyan könyvek,amikben olyanokat írnak,amik nem felelnek meg a valóságnak
2012. szept. 5. 16:48
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A biosz tanárod csak egy szaros tanár, megközelítőleg nulla háttérrel...

Akik viszont az ilyen könyveket lektorálják, egyeteminél magasabb vagy jóval magasabb szintű végzettségűek.


A könyvet nem ismerem, de általánosságban igaz az a megállapítás, hogy a letisztult tudás javarésze a könyvekben található - amúgy nem véletlen adják ki ezeket...


Amit el kell felejteni szerintem: az öntömjénező középiskolai tanárt és a wikipédiát...

...egy kutatóvegyész

2012. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sem ismerem a könyvet, de hogy őszinte legyek, láttam más olyan határozót, ami tényleg igen távoli köszönő viszonyban állt a valósággal. Néha hajmeresztő sületlenségeket tudnak összeírni, lektortól függetlenül. Plusz egy határozónál mindig kérdés, milyen taxonómiai rendszert használ, ha elavult, akkor a hajadra kenheted, ha biológiát akarsz belőle tanulni, de ha csak az érdekel, hogy a gyurgyalag egy gyurgyalag, használható. Szóval több oka lehet, amiért a könyv nem használható.

De ez a válasz leginkább az első válaszadónak szólt. Szerintem annyira nem lehet rossz a könyv, de ennél azért jobbak is vannak (szerintem olcsóbbak is).

2012. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincs meg a könyv, de könyvesboltban már többször megnéztem. Azért nem vettem meg, mert drágának tartottam, és nem adna már annyi újdonságot az eddigi tudásomhoz és könyveimhez képest.


Hogy neked hasznos-e, az attól függ, mire használnád. Az ilyesmi könyvek általában jók arra, hogy kirándulás során pár állatot és növényt azonosíts, vagy legalább megtaláld egy közeli rokonát. Ha most ismerkedsz az állatokkal és növényekkel, akkor tartalmilag biztosan megfelel, az esetleges hibákat úgyis felülbírálod később, ha komolyabb szakirodalmat veszel a kezedbe. Ha tudományos munkát szeretnél, arra nem jók, mert ezek a könyvek nem a teljesség igényével készülnek: nincs bennük az összes állat- és növényfaj, amivel találkozhatsz egy adott területen, eléggé elnagyoltak a leírások, gyakran hibásan alkalmazzák a szakkifejezéseket. Tehát ez egy amatőr könyv, de amatőr szinten megállhatja a helyét.


Sajnos az nem igaz általánosságban, hogy ezeket szakavatott emberek írják vagy lektorálják. Jó esetben így van, de nem mindig. Én már dobtam ki azért könyvet mérgemben, mert annyira színvonaltalan volt, Winkler Róbert Nagyvárosi természetbúvár c. kötete volt a "szerencsés", Isten óvjon ettől a könyvtől! Mentségemre szóljon, hogy nem vettem, hanem nyertem azt a könyvet.


A kérdésedben szereplőhöz hasonló könyvek legfőbb hiányossága szerintem az, hogy nem magyarok írják, emiatt nem alkalmazhatóak magyar viszonyokra. Pl. olyan fajokat tartalmaznak, amik nálunk nem élnek vagy nagyon ritkák, de a nálunk gyakori fajok hiányoznak belőlük. Tehát ha választhatsz, inkább olyan könyvet vegyél, aminek magyar a szerzője.

2012. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A biosztanárodról:


"vannak olyan könyvek,amikben olyanokat írnak,amik nem felelnek meg a valóságnak"


Ez ebben a formában igaz, hogy a linkelt könyv ilyen-e, azt nem tudom.

2012. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. szept. 11. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!