Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kitől tanult meg beszélni az...

Kitől tanult meg beszélni az ősember?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
senkitől - ahogy két lábon járni sem tanította senki.
2009. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

- az első válaszoló vagyok -

a beszéd kialakulást ne gy képzeld el, hogy egyik reggel felkelt az ősember, és elkezdett beszélni :)

a nyelv, a beszéd egyszerre fejlődött ki az emberiséggel - éppen úgy fokról fokra alakult, ahogy az emberiség (az ember) is fokozatosan, kis lépésekben tanult meg szerszámot készíteni (ill. először a meglévő "kész" szerszámokat használni), ahogy lépésről- lépésre fedezte fel a világot.

2009. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, ráadásul kb. egy hete volt egy kérdés idézem: Tudott beszélni az ősember? Oda jó sok válasz érkezett és azt hiszem elég kimerítő volt mindegyik. EGyébként mielőtt elküldessz egy kérdést, direkt kidob neked korábbiakat, hátha már megkérdezte valaki. Javaslom keresd azt meg (csak beírod így a google-be és kijön)
2009. júl. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Az ősember egy paraszt! beszélni se tudott csak makogni
2009. júl. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
XDXD
2009. júl. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Az elején megérkezett a megfelelő válasz. Én már csak annyit tennék hozzá, hogy a kommunikáció fejlődése nem az ősembernél kezdődött, hanem még sokkal korábban, az alacsonyabb rendű állatoknál.
2009. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!