Tágul a föld?

Figyelt kérdés
Cikk; [link]

2012. aug. 12. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak egyre nagyobb a szemétdomb.
2012. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tágulhat. Az anyagot honnan nyerné hozzá. Ha a szemétdob nagyobb azt is ki kellett termelni valahonnan.

Egyetlen dologvan a földben az pedig a folyékony magma. Az pedig folyamatosan hül. Tehát a hüléstől fizikailag csökkennie kéne. Nem nőni. Mástól meg mitől nőne ez hülyeség.

2012. aug. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna a cikket,akkor tudnád hogy honnan van az anyag hozzá.
2012. aug. 12. 23:32
 4/7 anonim válasza:
"nem tágulhat" kommentre; Nézd meg egy mocsár felépitését, abba belehaltak állatok, és mikor már teljesen elsorvadtak, üregek keletkeztek ott. Ezért a magma is lehet oylan, hogy mikor megszilárdul üregek lesznek alatta. azt más anyag is kitöltheti. pl ha meteor zuhan a légkörbe. Úgy viszont tágulhat a föld. --Chocky--
2012. aug. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a témához, de a szememben a cikk itt veszti el a hitelességét:


"A dinoszauruszok korában a felszíni gravitáció jóval kisebb kellett, hogy legyen, hiszen ezek a hatalmas monstrumok csontozata képtelen lett volna elbírni a saját súlyukat. Erre csak az lehet a magyarázat, hogy abban az időben kisebb volt a föld mérete és tömege, következésképpen a gravitáció mértéke is. Exponenciális növekedést (tágulást) feltételezve a Föld kialakulásakor (4,5 Mrd. évvel ezelőtt) sugara a mai méret kb. egynegyede lehetett csupán."


A dinoszauroszok kora kb. 250 millió éve kezdődött. Az elmúlt 250 millió év során a Föld tömege (a méretét most hagyjuk) nem nőhetett meg számottevő mértékben, mert ehhez olyan irdatlan mennyiségű meteoritnak kellett volna folyamatosan a Földre zuhannia, ami minden életet kioltott volna. A csillagászati megfigyelések sem igazolják azt, hogy a Naprendszer közelmúltjában ilyen heves anyagáramlás létezett volna.


Ha viszont lényegében változatlan tömeg mellett nőtt volna a Föld sugara, akkor a dinók korában a földfelszíni gravitáció a mainál nem kisebb, hanem éppe n nagyobb lett volna.

2012. aug. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon régen nagyon pontosan ki lehet mérni a gravitációs gyorsulást a földön (Eötvös Loránd torziós ingájával pl.), ha lenne tágulás, annak kimutathatónak kellene lennie a gravitációs erőben. De kilenc tizedesig annyi g, mint több, mint száz éve.
2012. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

döncike:


Az egyetlen ok, ami miatt a múltban kisebb lehetett a felszíni gravitációs gyorsulás, az lehetett, hogy régebben gyorsabban forgott a Föld, ám ez a hatás igen kicsi.


Jelenleg az Egyenlítőnél egy 1kg tömegű test súlyát 0.033N-nal csökkenti a tengely körüli forgás. Amikor egy nap csak 11.1 óráig tartott (és ez 250 millió évnél sokkal régebben volt), akkor ez a hatás kb. 0.15N volt, vagyis kb. 1.5%-kal csökkentette a testek súlyát. Ez még akkor sem jelenthetett semmit a dinoszauroszoknak, ha hozzávesszük, hogy a gyorsabb forgástól erősebben belapult a Föld, vagyis az Egyenlítőnél a fenti 1.5%-nál valamivel nagyobb mértékben csökkent a testek súlya - viszont az Egyenlítőtől távolodva a mainál akár nagyobb is lehetett a súly.

2012. aug. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!