Surname Károly kérdése:
Honnan tudjuk, hogy a fekete-lyuk fekete "színű"?
Figyelt kérdés
Pontosabban: "a hatalmas sűrűségtől olyan felfoghatatlan nagy a gravitációs ereje, hogy a fényt sem engedi ki". Ez érthető is lenne, de tudtommal a tömegvonzás nincs hatással az elektromágneses sugárzásra. Vagyis, ha zseblámpával be tudnék világítani a "luk"-ba, akkor látnom kellene a gonosz, rózsaszínű manót, aki éppen zabálja a környékbeli bolygókat. :) ... Tévedek?2012. aug. 11. 00:27
1/8 anonim válasza:
A dolog nem ilyen egyszerű az a tömegvonzás, ami nincs hatással az elektromágneses sugárzásra, a newtoni fizika része, amiről már régen kiderült, hogy csak emberi léptékek esetén, a hétköznapi életben állja meg a helyét. Az a tömegvonzás amiről a modern tudomány beszél, már teljesen más.
2/8 anonim válasza:
"Tévedek?"
Igen. Minden bizonnyan nem rózsaszínű a manó. Ezt már rég kizárták a fizikusok. Vagy barack, vagy padlizsánlila, egyelőre még nem tudjuk. De már tervezik az újabb generációs részecskegyorsítókat, ahol remélhetőleg erre, és a másik univerzummal kapcsolatos alapvető kérdésre is választ kaphatunk, miszerint hová tűnnek a félpár zoknik mosás közben.
3/8 anonim válasza:
mint ahogyan mindent a világon, a rózsaszínű manót is csak akkor láthatod, ha rá eső fény őróla visszajut a te szemedbe. de mivel a fekete lyuk nem engedi ki a fényt, nem láthatod.
4/8 anonim válasza:
Ahogyan azt már írták is, a színeket a tárgyakról stb visszaverődő fény hozza létre, s te úgy érzékelheted színesnek. A feketelyuk viszont elnyeli a fényt, a gravitációs erő olyan nagy, hogy a fény sem szabadulhat ki a vonzásából. Mivel semmit nem „ver” vissza belőle nem láthatod. Csak dgy nagy fekete semmit. Igazából vizuálisan nem is nagyon érzékelhető. De ha nem vizuálisan keresed akkor elárulják jelenlétüket, ugyanis különböző sugárzások érkeznek úgymond a pereméről felénk. De ha valami eléri az un eseményhorizontot, legyen az bármi, onnan nem jön vissza.
5/8 anonim válasza:
Van egy olyan jelenség is, hogy ha egy csillag és egy fekete lyuk pont egy vonalban van tőlünk megfigyelőktől, akkor a csillag fényének egy része megkerülheti a fekete-lyukat és egy gyűrűformájú alakzatnak tűnhet a mi szemszögünkből. Ilyet tudtommal ténylegesen fényképeztek/észleltek.
6/8 anonim válasza:
Utolsó kiegészíteném: ez a gravitációs lencsehatás
7/8 anonim válasza:
"egy gyűrűformájú alakzatnak tűnhet a mi szemszögünkből"
Vagy legalábbis valami gyűrűhöz hasonlónak, gyakran csak ívelt szakaszoknak, de csak ritkán teljes gyűrűnek, mert az objektum csak ritkán van abszolút pontosan a graviciós lencse mögött.
8/8 anonim válasza:
Nem fekete, hanem a mellette levő penrose folyamat miatt enyhén sugárzik, világít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!