Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan festhetnék meg papucsál...

Selender kérdése:

Hogyan festhetnék meg papucsállatkát úgy, hogy jól látható legyen a magja, vagy ami a legfontosabb számomra, a vakuóluma?

Figyelt kérdés

Túl átlátszó fénymikroszkóp alatt és szeretném a részleteket megfigyelni.

Egyaránt várnék spéci festőeszközt, vagy ha van, akkor valamilyen házi trükköt.



2012. júl. 17. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Házilag sajnos nem nagyon hozzáférhetőek ezek a dolgok... Ha szerencséd van, akkor a mikroszkópra szerkeszthető fáziskontraszt feltét, de amúgy nem nagyon. Festeni meg leginkább élettelen sejteket szokás... esetleg lehet olyan színes cucc, amit a papucsállatka megeszik, és akkor az endocitikus vezikulákat láthatod kontraztosabban.
2012. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak festekek:

[link]

[link]

2012. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezeken az angol írásokon átrágom magam majd...köszönöm őket! ;)


Amúgy igen, én is gondoltam valami festőanyagra, amit hátha megesznek, erre is gondoltam kb. házi trükk alatt...csak még nem jutott eszembe semmi. :D

2012. júl. 17. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Pld az én mikroszkópomon vannak színes szűrők azokat beforgatva lehet kontrasztossá tenni a kis állatkákat.
2012. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Etetni jellemzően tussal (szénszemcsék) vagy piros ételfestékkel szokás. Alaposan felhígítod, hogy mikroszkóp alatt azért lásd a szemcséket, majd a "kísérleti egyed" vizéhez adod. (Csatlakozva döncike első válaszához.) Én ezt tudom, hogy beszerezhető házilag is, illetve a linkek között említett alaninsárga a sárga ételfestétek között megtalálható, de nem tudom, ma lehet-e venni.
2012. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!