Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek milyen ez a távcső?

Szerintetek milyen ez a távcső?

Figyelt kérdés

Lehetőségem van ilyet áron alul beszerezni, ajándékba lenne valakinek, de mivel én nem vagyok jártas a témában nem tudom milyen...Mi a véleményetek? Kérem olyanok írjanak, akik otthon vannak a témában. SkyWatcher 130/900 Newton távcső

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 11. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Haználtan mennyi lenne?
2012. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Áron alúl jó lenne.
2012. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a hosszabb fókusz miatt kevésbé fényerős mint a 750es társa. Viszont épp ezért kicsit kontrasztosabb képet ad, bár lágyabbat mint egy lencsés. Használt? Mit adnak vele? Ugye alap egy eq állvány a csillagászathoz, gondolom lesz oksi is és talán barlow lencse. Ezzel lehet pl kétszerezni a nagyítást. Nos bolygóra, de leginkább holdta jó távcső. Mélyégre is megteszi fényesebb galaxisokhoz, gömbhalmaz, nyilthalmaz, de kettősökhöz is. Kb univerzális kezdő távcső. Nappali természetmegfigyelésre nem jó. Arra a lencsés ok. elméleti max nagyítása 260x de a légkör miatt ez nem annyira kihasználható. A legtöbbet használt bolyhó, hold az szerintem a 90-200 ig lesz. Mélyégre a kesebb. Jusztírozni iskell néha, azaz a tükröt beállítani, erről olvashatsz a neten. Ha használt, nagyon nézd meg, mert ezek érzékeny műszerek. Ha nem sokkal olcsóbb mint a boltban, akkor vedd a boltit 5 év garanciával. Olvasshatsz róla a btc vmint a makszutov oldalon is. Csillagászat témában a csillagváros fórumon. Fotózni nem igazán alkalmas. Jah év szerezzetek be mellé egy csillagatlaszt. H kezdőnek lesz el lesz vele egy darabig. Nem rossz cső.
2012. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ismerőstől lesz, kb. 3x használta, szval új. állvánnyal, és féláron-pont előbbi okból, baráti alapon.
2012. júl. 11. 22:45
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ennek az árnak a feléért megéri, ha megvannak a tartozékok is hozzá (ld. link, a leírásban), és ha valóban ki tudod használni, és szükséged van rá. Ha te is háromszor használod (mert esetleg nem ilyen kellene), akkor nem éri meg. :) Ha ki tudod használni, akkor viszont jó.

2012. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem nekem lesz, ajándékba, kezdőnek, aki érdeklődik az ég iránt..

tudsz ajánlani jobbat? vagy akár olyan 50-60 ezerig valami nagyon jót?mert látom te jobban otthon vagy a témában :)

2012. júl. 12. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Tévedés, én is csak amatőr érdeklődő vagyok. De ajándékba kezdőnek szerintem teljesen jó.
2012. júl. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
130-as tükör az már elég fényerőt ad még 900-nál is!Vedd meg!
2012. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. júl. 12. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!