A fizikából jól ismert entrópia fogalma és viselkedése szerintetek is jól megmagyarázza Murphy törvényét?
Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 14:55
2/3 A kérdező kommentje:
Ha az alaptörvénynél maradunk, akkor azt, hogy ami elromolhat, az el is romlik. Nyilván az elromlott állapot rendezetlensége nagyobb az el nem romlott állapotnál, azaz az elromlás entrópianövekedéssel járó, spontán lezajló folyamat, míg ez fordítva nem igaz, egy elromlott dolog soha nem törekszik arra, hogy magától megjavuljon.
Ha akarjuk, kiterjeszthetjük ezt az általános verzióra is, hogy valahány lehetséges esemény közül mindig a számunkra legkellemetlenebb következik be. Miért? Mert ez számunkra kellemetlen, és az agyunk rendezettségét csökkenti, azaz növeli az agyunk, s ezáltal a világegyetem entrópiáját. Ez a rész már bonyolultabb, elgondolkodtatóbb.
2012. júl. 11. 17:35
3/3 anonim válasza:
Jó a meglátásod! Viszont akad itt is kivétel. Vannak folyamatok, melyek működés közben entrópia növekedést okoznak. Ezekre a folyamatokra értelmezve "ami működhet, az működik is" lenne a helyes megfogalmazás. Illetve minden változás valamiféle működésnek tekinthető. Hogy az számunkra kedvező-e az más kérdés. Ez szerint semmi sem romolhat el, csak másként működik, mint mi szeretnénk. A működés értelmezésével lehet csűrni-csavarni a dolgot. A meglátásod igazságát mégis az adja, hogy amit mi (emberek) általában működés alatt értünk, az speciális, rendezett folyamat lezajlása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!