A gondolat, mint jelenség vajon hogyan írható le természettudományosan?
Az agysejtek összehangolt tevékenységének az eredménye.
Valami olyasmi, mint a számítógépben az éppen futó program.
Leginkább egy kombinációs hálózatra emlékeztet, de szekvenciális jellege is van. (Ld.: digitális áramkörök.) Amúgy pontosan nem tudjuk még, hogyan lesz egy jelből, impulzussorozatból gondolat, csak részeredmények vannak egyelőre.
Az nagyon valószínű, hogy nem úgy működik, mint a kamerák, már ha a látásra gondolsz. Ott kezdődik, hogy a szem közvetlen közelében (azt hiszem rögtön mögötte) egy előfeldolgozás folyik, és egy "előemésztett" jel jut az agyba, ugyanis azt már kiderítették, hogy a szemből az agy felé nem fut annyi jel, ami tartalmazhatná a teljes képi információt. És ez csak az első lépés lenne, de még ez sem teljesen tisztázott. :)
Az eddig kapott válaszok de különösen 1/"Az agysejtek összehangolt tevékenységének az eredménye.
Valami olyasmi, mint a számítógépben az éppen futó program."
Ez igaz tudományok eddigi tudása szerint, DE
--a tudomány eddig elért eredményét mutatja csak, de ennél, a valóságban a gondolat alkotás, tulajdonképpen több rétegű.
A gondolat nem az agyban keletkezik, az agyban a gondolat képpel megtoldott, logikai, és fantázia gondolat alkotás megy végbe.
a gondolat maga különállón is keletkezik és állandóan száguldozik-- olyasmi gondolat, mint a számgépet kezelő ember.
a gondolat, a lélek energia hullámrészecskéi alkotta energia szálakon keletkezik, érzelmi színezettséggel együtt, és ez fut rá az agykéregre, a memória tárra és játszik el egy képekkel illusztrált gondolati alkotást amely tudatosul bennünk.
De ha ez a lélek energia száll-rendszer nincs jelen a testben és nem futja át az agyat se, akkor hiába van az agy, még se álmodik az illető- vegetáló csak "test-koma állapot" tudat, gondolat nélkül.
De ha valamilyen oknál fogva elpusztul az agy memória tára, attól ha csak rövid időre visszatér az agyhalott, bár teste vegetál, nincs memória viszont a gondolatok érzelmek meg vannak és ha kinyitni képes a szemét a látott, hallott, érzett dolgokkal kapcsolatban, gondolatai keletkeznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!