Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a legjobb hazai biológiai...

Mi a legjobb hazai biológiai határozó, amelyből egyrészt új ismereteket lehet szerezni, viszont gyakorlati haszna is van (pl. egy kiránduláson növényfajtákat lehet felismerni belőle)?

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden határozóból lehet új ismereteket szerezni, ha sokáig lapozgatod. Ha egy egyszerű növényhatározóra gondolsz, szerintem a Kis növényhatározó bőven megteszi (Simon-Csapody), de az újabb Növényismeret (Simon-Seregélyes) tágabb témában igazít el (pl. az élőhelyekről is ír az elején).

Persze a legjobb úgyis a Simon-Seregélyes Növényhatározó, a kétkötetes nagy, de ez a szint nem hiszem, hogy kéne neked (bár nem tudom, mire kell).

2012. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polarbeer ***** válasza:

Én rovarokkal foglalkozom igen régóta, és én rovaros rendszerező jellegű, határozó könyveket vettem:


Kezdtem apukám Búvár Zsebkönyveivel: Bogarak; Lepkék; Szitakötők, kérészek, hangyalesők; Kabócák, bodobácsok; Sáskák, szöcskék, tücskök; Egzotikus rovarok; Trópusi pillangók

A búvár zsebkönyvek kezdőknek nagyon jók, de csak rajzok, és nem fényképek vannak bennük. Fényképes könyvek: Természetkalauz sorozatból a Rovarok; Lepkék; Kétéltűek és hüllők.

Megvan még, de kevésbé jó könyv a Határozó kézikönyvek sorozatból a Bogarak, szitakötők, pókok és más ízeltlábúak c. könyv. Ebben jó a leírás, de elég kevés fajt mutat be.

Legújabb zsákmányom az ÉlőVilág könyvtár sorozatból a Bogarak c. könyv, nagyon nagyon jó, szépen kidolgozott, alaposan összerendezett munka.


Ezeknek rengeteg gyakorlati hasznát láttam én, ugyanis ha kimegyek egy rétre, erdőbe, parkba, stb., 50 rovarból 45-re biztosan megmondom fajra pontosan, miről van szó, a maradék 5 egyedből pedig 2-3-ra legalább meg tudom mondani, hogy kb. milyen rovarok rokonsági körébe tartozik.


Jó könyvvásárlást, olvasgatást, és jó természetjárást! :)

Üdv.: polarbeer

2012. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Növényekre jó lesz a sárga Növényismeret, az elég általános, egyszerű, de hasznos. Állatokra pedig amiket Polarbeer javasolt, illetve a Varga Z.: Állatismeret. Az említett Növényhatározó helyett, ha már a növényeket komolyabban veszed, az Új magyar füvészkönyvet javaslom.
2012. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!