Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van a Higgs-bozon igazolásának...

Van a Higgs-bozon igazolásának GYAKORLATI jelentősége?

Figyelt kérdés
Vagy csak ismét közelebb kerültünk annak megértéséhez, aminek megértésével semmi hasznosat nem tudunk kezdeni?
2012. júl. 5. 04:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Régen az elektromosságra is azt mondták, hogy micsoda hülyeség, aztán ma próbáld elképzelni nélküle az életedet :)


Gyakorlati jelentősége éppen most még nincs. Viszont, ha bebizonyosodik, hogy a Standard Modell tényleg teljesen jól írja le a világot, ez egy hatalmas előrelépés lesz a fizikában. És az is, ha rosszul írja le, mert akkor újat kell csinálni.


Mindennel tudunk MAJD hasznosat kezdeni. Az 1950-es évek kvantummechanikai felfedezésének hála működik a számítógéped, holott akkor semmi értelme nem volt. Sosem káros, ha ismerjük a világot magunk körül - minél részletesebben, annál jobban fel tudjuk használni. Ha pedig rájövünk, mitől van az anyagnak tömege, lehet, hogy képesek leszünk akár manipulálni is - és az elképzelhetetlen lehetőségeket vet fel.


Ne féltsd a fizikusokat. Haszontalan dolgot ilyen kutatás nem eredményez. Lehet, hogy nem ma, hanem 50 év múlva tudjuk kihasználni, de biztos lehetsz benne, hogy fel tudjuk majd használni :)

2012. júl. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
3%

"Ha pedig rájövünk, mitől van az anyagnak tömege, lehet, hogy képesek leszünk akár manipulálni is - és az elképzelhetetlen lehetőségeket vet fel. "


pl.? :)

2012. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Nyilván az elektronok felfedezésekor se tudta senki megjósolni a mobiltelefont és a kenyérpirítót (vagy a villanykörtét), a tömegmanipuláció esetleges haszna függ attól, hogy pontosan hogyan lehet, milyen technológiával tömeget manipulálni. Azért van pár ötletem:


Tömegcsökkentés: szállítás, lebegés, űrutazás.

Tömegnövelés: Bizonyos esetben valós tömegek kiváltása, pl biztonságtechnika: rohadt nagy tömegű páncélajtó, anyagspórolás ott, ahol a tömeg számít (tőkesúly).

2012. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, most azt várod, hogy itt találjunk ki (fel) egy alkalmazást, amikor még az alapkutatások sem értek véget? Kb. mintha azt kérte volna valaki a 30-as, 40-es években, hogy valaki találja már fel a tranzisztort, mert így semmi értelme a fizikai kutatásoknak. :DD
2012. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlati jelentősége, hogy a kísérletek itt milliárdokba kerülnek, és akik ebbe befektetnek, költenek rá, néha szeretnének valami hírt hallani. Tehát időnként valamit egy kutatóintézetnek fel kell mutatni, különben becsukhatja a kaput.
2012. júl. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gromo ***** válasza:
26%

Nagyon komoly gyakorlati jelentősége van. Alsóhangon több száz tudományos munkát fognak írni róla, sok PhD disszertáció, akadémiai székfoglaló, stb. keletkezik majd, ezeken pedig kutatóintézetek vezetői állásai fognak múlni.

A tényleges gyakorlati jelentősége még nem ismert, de nem hinném, hogy ne tudnánk valami értelmeset kezdeni vele.

2012. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Csak laikusként gondoljunk bele. Ha a tudósok rájönnek mi és hogyan okozza a dolgok tömegét, talán módot találnak arra, hogy néhány szabályt, ami jelenleg korlátoz minket, megkerüljenek.

Például azért nem tudjuk tetszőleges mértékben megközelíteni a fénysebességet, mert a berendezéseinknek (túl nagy) tömege van. Ha mondjuk egy űrsikló 10 tonna helyett mondjuk 100kg lenne, nem csak az űrbe kijuttatni lenne egyszerűbb.

Ha meg már az űrben vagyunk, sok gondot okoz, a súlytalanság. A tömeggel manipulálva talán lehetségessé válik mesterséges gravitációt létrehozni.

2012. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 2xSü ***** válasza:
64%
Egy eddig nem említett aspektus: Pusztán a kutatás maga, illetve a részecskegyorsító felépítése és üzemeltetése rengeteg technikai újítást, találmányt hoz magával. Mindezt afféle melléktermékként. Pl. az internet jelenlegi formájára óriási hatással voltak az akkori kutatások. Tehát maga az internet is tekinthető ilyen tudományos mellékterméknek.
2012. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És miért hívják "isteni-részecskének"?
2012. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

DGy megmondja, hogy mire jó a Higgs bozon és a HIggs mező:

[link]

2012. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!