Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mai tudásunk szerint minden...

R Daneel Olivaw kérdése:

Mai tudásunk szerint minden lepton oszthatatlan?

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2012. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Daneel, mire 40.000 éves leszel, megtudod! :-D


Elijah Bailey

2012. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vree ***** válasza:
Minden lepton oszthatatlan, de nem minden komment lepontozhatatlan. :)
2012. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hahaha igen de addigra már 6 szor ki kell cserélni a pozitron agyamat
2012. jún. 20. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem felesleges ezen gondolkodni, hogy valamilyen "elemi" részecske oszthatatlan-e vagy sem. Ebben a tartományban, ahol egy kvark, amiből 3 van egy protonban, 100-szor nehezebb egy protonnál - nincs értelme azon gondolkodni, hogy valamit most osztottál, vagy pedig hatalmas energia közlésével átalakítottad egy másik anyaggá.
2012. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lacika78 válasza:
52%
MIVAN????????????????????????
2012. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
most mivel mi van a leptonnal, a pozitronagyammal, vagy amit az előtted lévő írt mer azt én sem értem
2012. jún. 22. 15:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem konkrétan a leptonokról beszéltem, hanem példát hoztam. A példa arról szól, hogy van pl. a proton, ami ugye osztható. Mivé is osztható?


3 db. kvarkból áll - amiből egy kvark tömege 100-szor akkora, mint a protoné. Amikor egyesülnek, a fölösleg szétsugárzódik energia formájában.

Ahhoz tehát, hogy egy protont "felbontsunk" - a saját tömegénél 300-szor több energiát kell adnunk neki!


Tehát ezek után ki mondhatja azt jó szívvel, hogy "felbontottuk" ?

Nem inkább arról van szó, hogy a bejövő energiából alakultak ki az új részecskék?

2012. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!