A természet tudomány se nem tagadni se nem bizonyítani nem tudja hogy létezik e a lélek, tudat vagy psziché? ( ki, hogy nevezi)
Aki azt mondja neked, hogy tudja az igazságot az hazudik.
Olvasd el a könyvet és dönts magad.
" tehát a mai tudományos állás szerint nem tudni hogy van-e igaz?:)"
Nincs.
"én nem hiszem el hogy minden csak bio-kémia lenne ha belenézek egy kis baba szemébe akkor miért érzek melegséget? vagy ha szeretteimre gondolok miért szeretem őket?"
Pontosan a biokémiai folyamatok miatt.
Ha azt sem tudod mik azok a biokémiai folyamatok, ne akarj harcolni ellenük...
"a tudomány a gondolatot sem tudja megmagyarázni még is van!:)"
De. Jó közelítéssel meg tudja magyarázni. Tartós emléknyomok, reverberációs körök. Javaslom, ezeknek nézz utána a gugliban!
Szerintem elég gáz ilyen gondolatmenetre építeni egy kérdést, amikor pontosan tudjuk, hogy léteznek a pszichére, lélekre ható gyógyszerek.
Igazából az alkohol és egy sor más tudatmódosító kábítószer is ilyen.
Nem értem, egy hétköznapi tömeges jelenséggel cáfolható kérdést miért kell feltenni.
A "Föld lapos" meg hülyeség, az nem egy evidence-based science volt, egy teljesen más jellegű proto-tudomány, amikor a meggyőződés előbb volt, mint a bizonyítékok, és a meggyőződés (vallás, stb.) jelentette a megismerés alapjait.
"léteznek a pszichére, lélekre ható gyógyszerek.
Igazából az alkohol és egy sor más tudatmódosító kábítószer is ilyen."
A gyógyszer mint kézzel fogható dolog, hogyan lenne hatással egy elvileg természet és tudomány feletti dologra. Először is azt kell tisztázni, ha már egyesek szerint létezik, akkor mi is pontosan az a lélek, miből állhat. A lélek szerintem csak egy szó önmagunkra, saját énképünkre és a bennünk kialakuló nézetekre másokkal és az egész világgal kapcsolatban. Mindenkinek olyan a "lelke" mint saját maga és a születésétől benne alakult tapasztalatok életfelfogások összessége. Ez mind biológiai és kémiai folyamat az emberi agyban. Ha boldogok vagy szomorúak vagyunk, ha valakit sajnálunk, ha empátiát érzünk stb az nem attól van mert lelkünk van. Ezek az érzelmek mind kémiai folyamatok az agy egyes területein. Erre csakis azért vagyunk képesek mert fejlettebb az agyunk, nem pedig azért mert lelkünk van. Sajnos ez az igazság. Az ember hajlamos arra hogy különlegesnek érezze magát ezen a világon, pedig ugyanolyan biológiai és kémiai része vagyunk csak a Földnek, mint a többi élőlény. Ez az egész lélek dolog csak saját magunk megnyugtatása, mely erősíti létezésünket, hogy mi igen is létezünk és ha meghalunk is marad utánunk valami maradandó dolog mely tovább "él". A lélek mint fogalom talán azért jött létre, mert mi emberek szeretünk különbözőek lenni, egyediek, még véletlenül sem olyanok mint egy másik. Úgy gondoljuk ez különböztet meg minket a többiektől, hiszen testünk és felépítésünk biológiailag azonos embertársainkkal, legalább egy dolog legyen ami mindenkinek egyedi. Emellett a lélek fogalmával valami Isteni, tudomány és természet feletti tulajdonsággal szeretnénk magunkat felruházni tulajdonképpen. Ilyen szánalmas az Ember :)
"A gyógyszer mint kézzel fogható dolog, hogyan lenne hatással egy elvileg természet és tudomány feletti dologra."
A szerotoninerg és dopaminerg kölcsönhatásokon keresztül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!