Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem igaz az a kaucsukra...

Miért nem igaz az a kaucsukra azok az állítások, hogy "színes vegyület", és hogy "molekulájában konjugált kettős kötések vannak"?

Figyelt kérdés

Mert ugye a kaucsuk több ezer izoprén-egységből áll (ami eleve konjugált kettős kötést tartalmazó molekula.)

És a nyers kaucsuk sárga színű. Tehát szerintem jó állítások... Akkor mik a beugratók ezekben a mondatokban, amiket nem vettem észre?



#kémia #érettségi #kaucsuk #izoprén #konjugált kettős kötés
2012. máj. 14. 15:00
 1/3 A kérdező kommentje:

Hoppá, bocsánat, elírtam.

'Miért nem *igazak a kaucsukra'

2012. máj. 14. 15:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Az izoprén polimerizációjakor nem maradnak meg a kettős kötések, a kaucsukban csak minden negyedik kötés kettős.


A színes molekula meg egy elég gumidefiníció, mert valójában tök színtelen dolog nincs. Pl vízből ha elég nagy tömeget veszel, akkor kékes lesz. Szóval színes az, ami kis mennyiségben (oldatban) is színes.


A kaucsuk sárgás színe is ilyen, nagy tömegben együtt levő kaucsukmasszára vonatkozik (ráadásul a szín egy része szennyezésből is ered), de pl ha feloldasz egy kis kaucsukot, az oldat nem lesz színes. Ha mondjuk hemoglobint oldasz fel, az oldat színes lesz.

2012. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jaj, értem, most már világos. Nem is gondoltam bele a polimerizációba...

De most már mindegyik tiszta, nagyon szépen köszönöm!

2012. máj. 14. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!