Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vizes bőr tényleg jobban...

A vizes bőr tényleg jobban barnul?

Figyelt kérdés
Azt mondják, vízes bőrre jobban fog a nap és így nagyon könnyen le lehet égni. Ez tényleg így van? Van erre valami tudományos magyarázat és ez tudományosan bizonyított? Én arra tudok gondolni, hogy a vízrétegen áthatolva az ultraibolysugarak felerősödnek, mintha a vízcseppek primitívn nagyítóként funkcionálnának és így felerősödnek...
2012. máj. 11. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Igen ez így van. És pontosan azért mert a vízcseppek miatt úgy működik ez a dolog mintha nagyítóval égetnél meg egy papírt a napfény segítségével.
2012. máj. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy vizes bőr, vagy vízcseppes bőr!

Növényekkel vizsgálták ezt, és nem égtek le. Azért, mert elég laposak ezek a cseppek és gyorsan elpárolognak.


Szerintem ez legenda. Onnan eredhet, hogy ha _benne_ vagy a vízben, akkor a _fejed_ nagyon gyorsan le fog égni a visszavert plusz fénytől. Ezért kell vigyázni fürdőzés közben, ha erősen süt a Nap.

2012. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is a víz felületről vissza vert napsugarak miatt mondják ezt. Esetleg a párolgás miatt ha kijössz a vízből kevésbé égsz meg, de ehhez folyamatos vizesítés kell és nem garantált. De a bőr alsóbb rétegeibe hatoló UV-tól ez sem véd meg, márpedig akkor is van gyulladás, égési sérülés.

Az UV sugarak a vizen nem hatolnak át, egy néhány centi után semmilyen banrulás nem következik be ezért van az hogy a lábad mindig fehér marad. De a bőrön ez a vízréteg nem elég vastag.

2012. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!