Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csináljak ha túrakor jön...

Mit csináljak ha túrakor jön a vihar az erdőben?

Figyelt kérdés

nagy tura, több ezer (!) ember. telejsitménytura. de mi van ha vihar tör ki? mi bent az erdőben, fák közt, sehol semmi ahol meghuzhatnánk magunkat. mi a teendő ilyenkor? mehetünk tovább? szintidő van, nem nagyon van idő megállni, de nincs is hova elbujni a vihartol. nagyon veszélyes ez?

gerecsében lesz.



2012. ápr. 10. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Nem, nem túlzottan veszélyes. Az volna veszélyes, ha nyílt mezőn vonulnátok :)


De erdőben meglehetősen csekély az esély arra, hogy belétek csap a villám (gyanítom attól félsz, más veszélyt a vihar nem hord magában :D)


Maximum még azt, hogy fejbe vág valakit egy letörő ág :)

2012. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
meg ha nagyon távol vagytok a civilizációtól és sok időre mentek, akkor érdemes figyelni arra hogy ne legyél sokáig vizes ruhában: legyen száraz váltásruha vízálló hátizsákban, amit az eső után felvehetsz. Ilyen túlélő szituációkban pedig az is nagyon veszélyes tud lenni ha a lábad berohad (nem csak a szörnyű bűz miatt, hanem le is rohadhat :D), szal a zokninak nagyon fontos száraznak lennie hosszú túrákon.
2012. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi. 50km-es tura, kb 12 ora lesz.
2012. ápr. 10. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmit. Tovább kell menni, amíg folyamatosan izommunkát végzel nem fogsz megbetegedni (számmtalanszor áztam el túrán, sose lettem beteg). De fontos, hogy amint tudod cseréld le a vizes cuccokat. A villámcsapás és a lehulló gallyaktól való félelem ugyan nem teljesen alaptalan, de a baleset valószínűsége nagyon csekély.


Gerecse 5o? 8x teljesítettem az elmúlt 15 évben! :-D Az egyik kedvenc túrám a nagy tömeg ellenére. Jó utat, idén sajnos nem tartok veletek.

2012. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jó cipőd meg normális zoknid van akkor ott sem lesz semmi baj. Vízlepergetős dzsekit érdemes berakni, de ne valami kínai esőkabátot, azzal nem mégy sokra. Esetleg zseblámpát rakj még be, de másra nem nagyon lehet szükség vihar idején sem. Ugyanúgy mehettek tovább, bár egyesek meg szokták húzni magukat vadetetőknél, nem tudom ez a fajta a Gerecsében mennyire elterjedt: [link]
2012. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. igen, gerecse 50 lesz :) remélem megusszuk vihar nélkül, ha mégsem akkor remélem gyors lesz és pont jo helyen leszünk :S
2012. ápr. 11. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!