Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem veszélyes a spermadonorság?

Nem veszélyes a spermadonorság?

Figyelt kérdés
Most olvastam hogy egy spermadonornak 600 gyereke született. Na most ezek nem is tudják egymásról hogy féltestvérek, és ha mondjuk gyerekük születik lehet hogy degenerált lesz az a gyerek nem?
2012. ápr. 10. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
na ez jó kérdés, erre én is kiíváncsi vagyok! várom a válaszokat! :D
2012. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem ezt valahogy nyilvántartják, a másik meg az, hogy ha magyarországot vesszük (de gondolom nem itt történt a 600 gyerekes dolog), akkor itt 10 millió ember él. annak az esélye, hogy 600 emberből kettő egymásra találjon a 10 millió között, elég kicsi. Ha mégis megtörténne, kicsi az esélye annak, hogy degenerált gyerek születik, egy az hogy csak féltestvérek, a másik meg hogy a degeneráltság inkább a második-harmadik generáció után szokott érezhető lenni. (Persze már az első generációban is nagyobb az esély a degeneráltságnak, de azért annyira nem hiszem hogy nagy).
2012. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem én azért nem szívesen jönnék össze valakivel aki a féltestvérem, és igaz hogy a 600 nem olyan sok dehát mégis megnő az esélye. És utána ha azoknak is van gyerekük, akkor az is összejöhet egy olyannal akinek a szülei szintén a testvérei vagy testvérének gyereke. Ha nem is annyira sok rá az esély
2012. ápr. 10. 16:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvileg csak egészséges ember lehet spermadonor. De ettől függetlenül lehet valamilyen később előforduló,örökletes betegsége. Pl. rák is.

Azt sem lehet tudni,hogy a gyerek milyen tulajdonságokat,géneket örököl az apától.

Én ebbe nőként biztosan nem mennék bele.

2012. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%
Mo.-on egy férfi spermájából max. 4 megszületett gyereket csinálnak.
2012. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Adott számú szülés után a maradékot megsemmisítik.


Inkább az az érdekes, ha jön a nő a tartásdíjért. Erre ugyan van valami nyilatkozat, hogy nem fog... de ha elszegényedik, és tényleg rászorul, akkor megnézném azt a bírót, aki azt mondja, hogy nem kaphat.

2012. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Na, de nincs annak nyoma, hogy kitől van a sperma. Tehát nincs kin behajtani a gyerektartást.

Csak azt tartják nyilván, hogy hány centi magas a pasi, milyen színű a szeme, ilyeneket. Nem a nevét meg egyéb személyes adatait.

2012. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Donortól tartásdíjat :D Vicces lenne.
2012. ápr. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Abban az országban, ahol a bíróság magasabb asszony- és gyerektartást állapíthat meg, mint a fizetésed, és utána egyből mész is a börtönbe, hiszen ezt nem tudod fizetni - ez nem biztos, hogy vicc.

Előfordulhat, hogy valaki komolyan gondolja - és, ha jó ügyvédje van, keresztül is veri.

2012. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!