Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az az "ugró uborka"?

Mi az az "ugró uborka"?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi. Igaz, google nem a világ, de ha 7 találatból kettő a te kérdésed, gyanús, hogy nincs.


Egyébiránt úgy régebben az uborkát hívták ugorkának, később lett belőle uborka. (Vö: foghagyma-fokhagyma, párhagyma-póréhagyma)

2012. márc. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez az első kérdésem..

egyébként a fizikatankönyvünkben volt benne...

a tanár sem értette XD

2012. márc. 31. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:
A kettő úgy jön ki, hogy a google hét találatából kétszer a te egy kérdésedre mutat. Marad öt, s annak sincs sok teteje.
2012. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja.

Na mindegy.. sose fogom megtudni :C

2012. márc. 31. 11:39
 5/6 anonim válasza:
Na itt vagyok :-) én tudom mi az az ugró uborka. :-) nekünk volt. a lényeg hogy sokkal apróbb mint a normális uborka. maximum akkora mint a hüvelykujj. úgy nő majdnem mint az uborka, a földhöz közel. zöld színű amíg még éretlen, ez nem ehető. A belsejében folyékony nagyon büdös lé van, tele apró magokkal. azért ugró mert mikor beérik sárga színű lesz és egyszercsak hirtelen elugrik :-) vagyis szétdurran de maga az uborka is elrepül. Mi gyerekkorunkban ezzel szórakoztunk, hogy mikor találtunk egyet-egyet akkor hozzáértünk és amerre volt a vége arra repült és ezt általában egy másik gyerekre spricceltük, és nagyon büdös volt :-) amelyik még csak félig érett volt leszedtük és ujjal nyomtuk össze hogy a másikra nyomjuk. Remélem segítettem. Már azóta én sem láttam ilyet. Sőt akinek meséltem erről, ő el sem tudta képzelni hogy mi ez. Nem tudom hogy milyen helyeken nő, a miénk a ház talapzatánál volt, a ház tövében.
2013. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
igen nekünk még van is és valóban mindig a ház talapzatán nő
2022. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!