Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért jobb a lézer mint a...

Miért jobb a lézer mint a rádióhullám?

Figyelt kérdés
Olvastam 1 félig-tudományos cikket, hogy pár éven belül lecserélik a rádióhullámos távközlést az űrszondák és a Föld között, egy sokkal jobbra, gyorsabbra. Az információt lézer segítségével szeretnék továbbítani, és hogy ez sokszorosára csökkentené az időt mire megkapjuk pl 1 fényképet a Jupiterről, vagy esetleg 1 videót. Ez hogy lehet? Lézer is illetve a rádióhullám is elektromágneses hullám, sebessége adott. Hogy lehetne gyorsabb? Esetleg hogy több információt tud tárolni egységnyi lézer mint ue rádióhullám? És azt hogy?

2012. márc. 19. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmivel sem lenne gyorsabb, mert ahogy írtad, mindkettő fénysebességgel terjed. A lézert meg jobban ki is tudja takarni akadály. A célzás meg egy rémálom lenne vele. Az lehet, hogy nagyobb adatmennyiséget lehet átvinni, de ez jelenleg inkább csak az üvegszálra igaz, ott vannak transponderek, és a távolság sem akkora.
2012. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a szokásos pongyola, hozzá nem értő újságíró által írt cikket olvastál. A lézer mint elektromágneses hullám terjedése nem gyorsabb a rádióhullámoknál, azonban mivel nagyobb a frekvenciája, ezért egységnyi idő alatt több információt lehet vele átvinni ha megfelelően modulálják. Tehát nem fog ideérni gyorsabban a kép vagy a videó, de ha már elindult, akkor adott idő alatt több infót képesek átküldeni vele.


Tök ugyan az mint az informatikában a ping meg az adatátvitel ami két különböző dolog. Itt a ping ugyan az marad, de a sávszélesség nagyobb lesz.

2012. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kvantum jelenségeknek ehhez semmi közük, amiről te beszélsz az a kvantumszámítógép egy alapköve lesz majd, ha elkészül valaha. Ez nem elektromágneses hullámokat modulálva viszi át az adatokat.


Nagyon messze vagyunk attól, hogy legyen egy ilyen működő számítógépünk, attól meg főleg messze vagyunk, hogy bolygóközi távolságokban ezzel adatátvitelt megvalósítsunk.

2012. márc. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. márc. 19. 18:41
 6/7 dellfil ***** válasza:

Nagyobb frekvencia, nagyobb információs mennyiség. Adott idő alatt. Alapelv.

Ezt lehet lefordítani a technológiai "nyelvre". Innen kezdve én nem szállok vitába senkivel.

Tehát azonos alapvetésű (sebességű) "hordozó" akkor "hordozhat" adott idő alatt több információt, ha az adott idő alatt több "változás" van benne.

Nos a "lézer" és a "rádióhullám" ugyanakkora terjedési sebessége mellett a lézer jóval nagyobb rezgésszáma kulcs.


dellfil

2012. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Néhány esetben számít a lehallgathatósága is. A rádióhullám nagyobb területet fed le, azaz, ha valaki le akarja hallgatni, könnyebben sikerülhet neki. A lézernél nagyon közel kell mennünk az adóhoz, a vevőhöz, vagy a vezetőhöz. Mellette kell lennünk, vagy csak az eszközünknek amivel lehallgatjuk. Na de akkor is... Azt az esztköszt is oda kell juttatni valahogyan.
2012. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!