Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet "kimosni" a...

Hogyan lehet "kimosni" a vegyészek virágos kertje kísérletet a kémcsőből?

Figyelt kérdés
Még a suliban csináltuk anno, és most már bele van száradva a kémcsőbe. Léci segítsetek. Előre is kösz! :)
2012. márc. 12. 15:36
1 2
 11/13 anonim válasza:
azt a kiserletet par napja en is meg csinltam, es en itthon nem tudtam kimosni szoval a sulim laborjaban mostam ki acetonnal ( ch3 co ch3 ) es nagyon szep tiszta lett ;)
2012. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Neked amikor kimostad bele volt száradva, vagy még folyt?
2012. márc. 16. 18:15
 13/13 anonim ***** válasza:

03-15 18:03-kor válaszoló!

Az előtted válaszoló vagyok. Nem kedvelem az OFFolást, de most muszáj vagyok írni.

A hidrogén-peroxid NEM oxidálja a sósavat, tehát klór sem fejlődik(mivel elbizonytalanítottál ki is próbáltam, biztos ami boztos alapon). Mellesleg azok amiket írtam mind használhatóak mosogatásra, és használják is őket laborokban, főleg azért mert oxidálnak.

Ráadásul a Te javaslatod, hogy folysavval mossa az üvegedényét, kész öngyilkosság(oldja az üveget). Ráadásul sokkal mérgezőbb mint amiket én írtam. Ezen felül rendkívül drága is.

Ha már valakinek beszól, és lepontozod, akkor ezt olyannal tedd akitől jobban értesz a kémiához. Remélem többé nem osztod az észt, meg a hülyeségeidet.

Bocsánat még egyszer az OFF-ért.

Hogy a kérdezőnek válaszoljak: dobd ki a francba a kémcsövet, ennyi fáradságot nem ér meg. Egy kémcső körülbelül 10 Ft.

2012. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!