Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világos hajú, világos bőrű...

A világos hajú, világos bőrű emberekben jobban benne van a rasszizmus?

Figyelt kérdés
Jobban bennük van a rasszizmus, mint pl egy barna bőrű sötétebb hajú emberben?
2012. febr. 12. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ezt úgy érted,hogy mindegyikben, akkor határozottan nem!

Nekem világos a bőröm és a hajam se túl sötét. Ennek ellenére egyáltalán nincs ellenérzésem egyik rasszt felé sem (na jó, talán egy kicsi a politikusokkal szemben).

2012. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem, ez nem igaz. Nincs összefüggésben a dolog azzal hogy milyen színű a bőröd.

Nézd meg Amerikát például, a négerek rühellik a fehéreket és ez igaz vice versa.

2012. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésed rasszizmus a világos hajú, világos bőrű emberekkel szemben. :D

Amúgy nem, az éjfekete négerek közt is sok a rasszista.

2012. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miből gondolod h én nem világos bőrű és hajú vagyok? :D


Csak azért kérdeztem mert pár ilyen világos hajú és bőrű ismerősöm elég gyakran rasszistáskodik, a barna hajú barna bőrű ismerőseim nem nagyon.


De végül is igaz sok koromfekete gyűlöli a fehéreket.

2012. febr. 12. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy erről valaha is készült felmérés, de a kérdés felvetése már önmagában is rasszizmus :D

Tehát vagy kijelentjük, hogy ez nem igaz, vagy pedig elfogadjuk azt, hogy akár igaz is lehet, viszont ez esetben közvetetten alátámasztjuk azt, amit a rasszisták állitanak, hogy egy adott bőrszin kódol egyfajta viselkedést, vagy arra való hajlamot.

Egyébiránt én személy szerint rasszista vagyok, legalábbis olyan értelemben, hogy nem tagadom le azt a tényt, hogy a különböző rasszokba tartozó emberek között a fiziológiai jellemzőiken túl a viselkedésük/szellemi képességeik tekintetében is különbségek vannak.

2012. febr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egyet értek az előzővel.

Szerintem a kérdésedre talán csak egy esetben igen a válasz. A náci fajelmélet a szőke, világos bőrű, kék szemű embereket tekinti tökéletesnek így valószínűleg hajlamosabbak követni ezt az eszmét, mint egy az ideológia szerint alsóbbrendűnek tartott barna hajú emberek, de persze ez is csak elmélet hiszen a fajelmélet megalkotója, Hitler, is barna hajú volt.

2012. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!