Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok konkrét példát hozni...

Tudnátok konkrét példát hozni (két rendszer összehasonlítása a képletbe behelyettesítve)?

Figyelt kérdés

Tudjuk, hogy a "c" egy konstans, azaz minden körülmények között állandó. Ha tehát "s" (a megtett út) egy koordinátarendszerből nézve többnek látszik, mint egy másikból nézve, akkor "t"-nek (az időtartamnak) is többnek kell lennie az előbbi koordinátarendszerből nézve, mint a másikból, mert csak így lehet mindkét esetben a hányados ugyanaz. Ezek szerint a fénysugár mozgásának folyamata az egyik koordinátarendszerből nézve rövidebb ideig tart, mint a másikból nézve. Mivel ugyanarról a folyamatról van szó, mégis van alapunk összehasonlítani a két rendszert: arra a következtetésre kell jutnunk, hogy az egyikben gyorsabban telik az idő.


c=s/t


2012. jan. 20. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a C egyáltalán nem konstans, és nem minden körülmény között állandó, csak szólok. Más a fénysebesség különböző közegekben, csak vákuumban állandó konstans.
2012. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban, lemaradt a közeg ismertetése.

Olyan példát várok, ami után belátható, hogy ez hogyan működik a különböző sebességű koordinátarendszerekből nézve a gyakorlatban.

2012. jan. 20. 23:29
 3/7 férfiú ***** válasza:
2012. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tökéletes! Pont erre gondoltam, köszönöm! :)
2012. jan. 20. 23:45
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
@3: De vajon hogyan magyarázza a távolság és idő szimmetrikus megváltozását?
2012. jan. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
A Természet Világában volt valaha egy szép cikksorozat a relativitáselméletről. Kis módosítással megtalálod a Litz-féle Fizika könyvben is, abból érthetővé válik.
2012. jan. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felejtsétek már el ezt a közeges hülyeséget. A foton közegben is vákuumban repül az egyes elektronok között, és ott is pontosan c sebességgel. Kívülről nézve azért észleljük lassabbnak, mert a sok elnyelődés és kisugárzás a közeg elektronjain időt vesz igénybe. De maga a fény, a foton a közegen belül is c-vel halad, miért is haladna lassabban.
2012. jan. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!