Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az arany hogy keletkezik/kelet...

Az arany hogy keletkezik/keletkezett?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A csillagokban lejátszódó magfúzió során,mint minden más is(:


De ami kicsit érdekesebb, hogy ezt meg lehet csinálni "mesterségesen is", csupán kell hozzá egy atomerőmű, egy kis higany meg egy pár neutron/proton/elektron(:


Ami viszont szintén "érdekes", hogy voltak olyan modernkori alkimisták akik biztosan állították, hogy ők bizony képesek aranyat előállítani, ezek közül talán az egyik leghíresebb Franz Tausend német "vegyész" volt, aki Hitler hatalomra kerülése előtt alkotott zseniálisakat, majd a belefektetett soksoksok márka kevéssé térült meg, így börtönben végezte, itt lehet róla olvasni:


[link]


A receptje:D


According to Scheff’s description of Tausend’s process, 111 grams of lead chloride was fused under paraffin with 60 grams potassium hydroxide. Then more KOH was added, and the solution kept molten. The melt was cooled under vacuum.


76 grams of potassium and 55 grams of sodium were fused under paraffin, then 131.44 grams of mercury were added, and teh mixture heated overnight, followed by another 365 grams of mercury. The crystallized product was remelted.


17.4 grams of the lead chloride-KOH product was reacted with 5.4 grams of K-Na-Hg to yield 5.4 grams of gold.


Another process employed 25.2 grams KOH and silica, heated on a waterbath. After 5 minutes, 1.45 grams of iron oxide was added, and another 3.15 grams of silica. The mixture was heated rd-hot for 90 minutes. Workup yielded 1.9 grams of gold.


-nem tartom valószínűnek, hogy ebből akár, hogy is arany lenne, legalábbis jelenlegi tudásom alapján nehezen lehetséges(:

2012. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:

"A csillagokban lejátszódó magfúzió során"

Nem egészen... Magfúzió során ugyanis csak vasig keletkeznek elemek. A vasnál nagyobb rendszámú elemekhez a fúziós energia kevés. Ezek nova robbanáskor keletkeznek, úgy tudom, hogy csak azok rendelkeznek akkora energiával, ami a nehezebb elemek előállításához szükséges.


Pedro

2012. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És az ólomból, káliumból. nátriumból és higanyból hogy lett arany?


Ez hülyeség. Mellesleg a 19 században a fizika meg a kémia már rég tudta, hogy ez lehetetlen. Megérdemelte a börtönt a kuruzsló.

2012. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shai-Hulud ***** válasza:

"És az ólomból, káliumból. nátriumból és higanyból hogy lett arany? "

A természetben sehogy.

Ezt jelenleg szinkrotronban, magátalakítással meg tudjuk csinálni de nem gazdaságos. A mesterséges arany SOKKAL drágább a természetesnél.


Pedro

2012. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 laci7575 válasza:
Két törpecsillag ütközésekor keletkezik, az arany ,pár társával együtt. Valòban ritka! De érdekességként ,a földön annyi van,ha a szárazföldre hoznánk az összeset a földből,akkor térdig gázolnánk benne.
2014. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tankjr válasza:
jól mondja laci, de ólomból is lehet csak igen kell hozzá egy atomreaktor de a keletkezett anyag radioaktív lesz de talán más elemekből is lehet nem biztos h hülye voltaz a német
2014. júl. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!