Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan lehet nátriumot szerezni?

Honnan lehet nátriumot szerezni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 13. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Tőlem.
2012. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 fúróferkó ***** válasza:
Cemolker Kft. Nagykőrös Baracsi u 3 Itt forgalmazzák a REANAL finom vegyszergyár termékeit.
2012. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó. Köszi. Pont Kőrösi vagyok. :D
2012. jan. 13. 18:40
 4/10 fúróferkó ***** válasza:
Akkor hajrá Na!
2012. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
Ha meg adnak is neked, akkor gratulálok. Nem éppen olyan anyag, amit csak úgy be lehet szerezni. Egyáltalán, mire kell?
2012. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 fúróferkó ***** válasza:
#5! Ne ijeszd meg szegényt' Nem is mondta ,hogy ő akarja megvenni,megrendelni,kérni egy darabot,csak azt kérdezte :honnan lehet szerezni?
2012. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha nátrium-hidroxidra fémmagnéziumot szórsz, kis réteg petróleumot öntesz rá, keletkezik fémnátrium.
2012. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nátrium-hidroxidra fémmagnéziumot szórsz, kis réteg petróleumot öntesz rá, keletkezik fémnátrium."

Szerintem ez a reakció nem megy végbe,mert a Na pozitívabb mint a Mg.Házilagos előállítása meglehetősen nehéz,mert konyhasó és klórmész keverékének megolvasztásával,majd elektrolízisével állítják elő,amihez 6- 700 fokra kell melegíteni,vagy mosószódát és aktívszént össze keverve 1000 fok feletti hevítéssel lehet előállítani,stb.Valahol vegyszerboltban próbálkozz inkább!

2012. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha semmi nem sikerül,ezt még megpróbálhatod,de ez is meglehetősen komplikált és veszélyes,mint legegyszerűbb otthoni előállítási forma.

[link]

2012. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A NÁTRIUM EGYSZERŰEN MÉREG !


tehát , még szép , hogy csak úgy mezei figurák NEM vásárolhatnak kedvükre ! : )


az élelmiszeripari egységekben használatos Nitrites-pácsó tartalmaz kg-onként 2~3g Nátrium-nitritet .

anno a tecnológia tanárnőm mondta , hogy otthoni pácolásra szeretnénk pácsókeveréket csinálni , egyszerűen vegyünk a gyógyszertárból . persze tizenéves naív koromban , még a 90-es évek elején ezt meg is próbáltam , persze tágranyílt szemekkel néztek rám a patikában .

de természetesen NEM adtak !


persze amító kötelező mindent feltüntetni az élelmiszereken , elég sűrűn találkozik az ember vele :

(E 250). NaNO2.

többnyire minden húsipari készítmény tartalmazza , de NEM kell riadttan visszadobni a terméket ; mivel a legősibb tartósítási mód a sózás és egy halálos mérgezéshez több kilónyi pácsót kéne bevinni egyzerre a szervezetünkbe !

ez természetesen lehetelen , mivel húsipari termékek tekintetében 1 kg termék 2%-a lehet a pácsó és ennek is csak a 2%-a a nátrium-nitrit ! tehát mázsaszám kéne bevinni az étkezések során ezeket a termékeket ahhoz , hogy a szervezetünk "halálos dózishoz" jusson !


(naná , hogy NEM egy 20kg-os zsák sóval a vállamon mentem a patikába , hogy tessék nekem belekeverni az 5g (E 250). NaNO2. -ot)


XD

2012. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!