Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biztos, hogy járt ember a holdon?

Biztos, hogy járt ember a holdon?

Figyelt kérdés
Valóssak a felvételek Amstrong- ék ról a hold felszínén, vagy az egész csak egy óriási félrevezetés, összeesküvés, becsapás?
2012. jan. 7. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Az ellenkezőjét sem lehet csak fotókkal, hangfelvételekkel, filmekkel..."


Meg több száz kiló kővel, amit magukkalhoztak.

Meg több tízezer rádióamatőrrel, aki nyomon követte az űrhajót.

Meg az otthagyott bazi nagy tükörrel amit a mai napig használnak rendszeresen.

2012. jan. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tegyuk fel, hogy jartak a holdon. Milyen bizonyitek tudna teged errol meggyozni? Miert ne lehete azt is hamisitani? Miert pont azoknak hiszel, akik azt allitjak, hogy a felvetelek hamisak? Ok nem csaphatnak be?
2012. jan. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Az pedig elhelyeztek tükröket is a Holdon. Bárki, aki fellő egy lézert, detektálhatja a visszaverődését néhány másodperccel később.


Ez a kísérlet a világ talán minden egyetemén bevett hallgatói laborgyakorlat. Az Eltén is, ha jól tudom.


(Akkor most vagy mégis jártak a Holdon; vagy ebbe az összeesküvésbe bevonták a világ szinte összes fizika szakos hallgatóját)

2012. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Az amerikai Apollo–11 űrhajósai egy olyan lézertükröt vittek magukkal a Holdra, amely négyzetes elrendezésben 100 db hármasszögletet tartalmazott.[6] Ezt a Hold felszínén úgy helyeztek el, hogy a lézertükör nagyjából a Föld felé nézett.[7] A Földről lézertükörre bocsátott lézerfényt a hármasszögletek a kibocsátás helye felé verik vissza. A fény futásideje néhány pikoszekundum pontossággal megmérhető, így a Föld–Hold távolság milliméter pontossággal meghatározható.[8] Később az Apollo–14 és Apollo–15 űrhajósai is elhelyeztek egy-egy hasonló lézertükröt a Holdon. Az Apollo–14 lézertükre szintén 100 db hármasszögletet tartalmazott négyzetes elrendezésben, az Apollo–15 tükre viszont már 300 db hatszöges elrendezésben elhelyezett hármasszögletből állt. A szovjet Lunohod-program keretében 1971-ben és 1973-ban a Holdra juttatott Lunohod–1 és Lunohod–1 holdautókon is elhelyeztek egy-egy lézertükröt, melyek mindegyikét 14 db hármasszögletből alakították ki. Mivel a lézertükrök passzív eszközök (működésükhöz nincs szükség energiára), tovább a Holdnak nincs légköre, így a tükröket nem lepi be szálló por, ezért ezek az eszközök 40 év óta folyamatosan működőképesek. A velük végzett egyre pontosabb mérések alapján tudjuk, hogy a Hold évente 3,8 centiméterrel távolabb kerül a Földtől.[9]


forrás: Wikipédia

2012. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos. Te magad is ellenőrizheted, csak venned kell egy k-rva nagy távcsövet/teleszkópot, és szépen megkeresni a Holdon a bazinagy tükröket. Persze azt az Ufók is odatehették. És persze a világ összes távcsövét manipulálhatták a gyártók, hogy hamis képet mutassanak, ha a Holdat nézed velük. Még az sem megoldás, ha te magad személyesen odautazol. Igazából az időben kellene visszamenned, és a Holdon lenned akkor, amikor leszálltak.

De gyanitom, hogy még azt sem hinnéd el.

Szóval a hülyeség ellen nincs gyógyszer, ha már a saját szemednek sem hiszel, akkor nincs mit tenni :)

2012. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 PótPápuaPuapó ***** válasza:

re 00:04


Nem hiszem, hogy lehetne csinálni olyan szuper távcsövet, amivel lehetne ezeket a tükröket látni innen a Földről. Nem olyan nagyok ezek a lézertükrök. Viszont a fényt mindig pontosan oda veri vissza, ahonnan beérkezett.


Ezen a linken láthatod, hogy mekkorák:

[link]

2012. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!