Az univerzum tágulásával lassul az idő? A fekete lyuk belsejében óriási világosság van?
Nos javítsatok ki ha tévednék, de a gravitáció lassítja az időt! Gondolj csak a fekete lyukra, aminek nagyon nagy tömege van és a közelében az idő lelassul!
De pl a GPS műholdakon azért kell naponta többször beállítani az időt, mert minnél messzebb van valami a föld gravitációjától annál gyorsabban telik az idő!
Ahol nincs gravitáció ott az idő állandó!
A fekete lyukak belsejében pedig világos van, egyrészt azért, mert minden fényt magába vonz, másrészt pedig a fekete lyuk szuper forró és ami forró az fényt bocsát ki! :)
Igen lassítja.
A fekete lyuk viszont más kérdés. A szingularitásban értelmét veszti minden elmélet. Még a relativitás is. Az eseményhorizont a határ az értelmezhető, illetve a számunkra értelmezhetetlen események közt.(más szóval az a határ, ahonnan a lyuk gravitációs ereje nem enged már el semmit, még a fényt sem) Feltételezhetjük, hogy világos van. Tegyük azt. Ellenben ezt semmivel sem tudjuk alátámasztani. Mondjuk legfőképpen azért nem, mert az idő, mint olyan értelmét veszti. Próbáljunk tér-időben elképzelni valamit, ha nincs idő. Erre persze mondhatod, hogy a koordináta rendszer 3 tengelye és már ott is a tér. Ez azonban szerintem nem igaz. Pontosan az idő, a megfigyelő számára valós történések folyási iránya az, ami meghatározhatja a k.rendszer tengelyeinek egymáshoz viszonyított szögét. A szingularitásban a megfigyelő azt tapasztalná, hogy a tengelyek egy ponttá zsugorodnának. Ettől kezdve nincs értelme arról beszélni, hogy hol a foton, amit esetleg láthatna. Ez személyes vélemény, ellenvéleményt szívesen fogadok.
#15: Butaságokat beszélsz. Az eseményhorizontnak semmiféle ilyen szerepe nincs. Ha elég nagy a fekete lyuk, az eseményhorizonton belül vígan lehet akár élet is. Az is lehet, hogy az egész világegyetem egy fekete lyuk ilyen értelemben, azaz a teljes anyag az eseményhorizonton belül van.
Amiről te beszélsz, az a szingularitás, de nem minden fekete lyuknak van szingularitása.
# 17
Ajánlanám figyelmedbe Roger Penrose 1965-1970 közti munkásságát, és annak eredményeit. Stephen Hawkingal ez időben arra jutottak, hogy az ált. rel. elmélet szerint, a fekete lyukakban végtelen sűrűségű és téridő görbületű szingularitásnak kell lennie. Csak is ilyen téridő görbület mentén alakul ki az eseményhorizont. Semmiféle információt nem nyerhetünk ki mögüle. Ezt nevezték "gyenge kozmikus cenzúrának". Az igaz, hogy ez az elmélet engedi, hogy az űrhajós elhaladhasson a fekete lyuk mellett ütközés nélkül, és így a végtelen görbületet amolyan féreglyuknak használja. Ennek következtében valahol megjelenhet az univerzum másik részén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!