Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban lézeznek úgynevezett...

Valóban lézeznek úgynevezett "fényevők"?

Figyelt kérdés
A szembe szomszéd fényevő, nap mint nap kimegy a kertbe, meditál és azzal táplálkozik. Fizikailag ez hogy lehet? Mit "választ ki", és mit emészt? Nem értem komolyan...

2011. nov. 12. 23:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen: úgy hívják őket, hogy... növények.


Azért azt ugye látod, hogy mennyire kevés energiát lehet így szerezni. A fotoszintézis hatásfoka 6% körül van.

Emberben is van hasonló: ez a folyamat készíti a D vitamint. De ehhez napi 15 perc napozás elég!


Amúgy a növények nagyrészt "levegőt" esznek. Mármint abból a széndioxidot...

2011. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem csak "fénnyel" táplálkozik, egyszerűen arról van szó. Ha meg igen, akkor elmeorvosra van szüksége. A fényevők között is vannak radikálisok - mint az említett férfi a feleségével meg a gyerekkel -, és liberálisok, akik nem tesznek mást, mint egészségesen étkeznek (vagy vegák*), és napi egyszer diétával egybekötött meditációt végeznek. Ez teljesen egészséges, nincs benne semmi kifogásolnivaló. Az a gond, ha valaki csak napfürdőzéssel próbál táplálkozni.


* Nem úgy értem, hogy a vegetáriánusok nem étkeznek egészségesen, de az egészséges étkezés nem zárja ki a húst.

2011. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Fizikailag ez nem lehetséges... szerintem ezt nem szó szerint kell érteni...
2016. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!