Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Emelt kémia tétel. Energiagazd...

Emelt kémia tétel. Energiagazdálkodás?

Figyelt kérdés

Emelt kémia szóbeli tétel: Eneriagazdálkodás

Tudnátok ötleteket adni, hogy miket soroljak fel itt

gondoltam, előbb elmondom a megújuló és nem megújulókat

majd a kőolaj frakcióiról, szén fajtáiról, nukleáris energiát kifejtem

de ez még sztem kevés..


2011. nov. 9. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt a középiskola, de szerintem ez nem kevés, ha rendesen belemászol a részletekbe. Kőolajiparnál kitérhetsz a nem energetikai felhasználásra (műanyagipar), az üzemanyagokra is.

A különféle ~energiák környezetre gyakorolt hatását, az erőművek felépítését, hatásfokát is elmesélheted, ha még mindig kevés. Ha végleg kifogytál a szóból, de még mindig sok időd van, hát uccu neki, előnyök-hátrányok részletesebben kifejtve, és ha szerencséd van, át tudod terelni a szót az akkumulátorokra (hiszen az energiát tárolni is kell), márpedig onnantól egy kémia emelt szintű érettségire felkészült ember hadarva, kapkodva is képes egybefüggően vagy fél órát beszélni. :)


Ezek az én ötleteim, de javítsatok ki, ha nem jók.

2011. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hagyományos energiaforrások: kőszén, kőolaj, földgáz. Ezen energiaforrások előnyei hátrányai

Megújuló energiaforrások: nap, szél, vízi, geotermikus energia, biogáz. Előnyeik, hátrányaik

Alternatív energia források: Tüzelőanyag cella előnyei hátrányai

2011. nov. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket:)
2011. nov. 10. 11:47
 4/4 anonim válasza:

Szia! Hol találtál emelt kémiás tételsort?


Ha van még akkor lehet tudok átküldeni pár kidolgozott tételt!

Melyik gimiben érettségizel?

2012. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!