Miért ilyen minden kép a holdról?
Ahány képet megnéz az ember a holdról, egy képen sem látni csillagokat, lényegtelen, hogy a holdról csinálták a képet, vagy magát az egész holdat fényképezték. A másik, amikor a holdon csinált képeket nézem, nem, hogy csillagok nincsenek, hanem minden kép olyan, mintha a hold csak pár száz méter átmérőjű lenne, ugyanis kb 40-50 méternyit látni a hold hátteréből, utána pedig csak a csillagok nélküli feketeség.
Szerintetek?
Első, hát szerintem ez így elég hülyeség, elvégre a földről is eléggé látni lehet a csillagokat éjjel, pedig a a föld légköre valamennyire visszafogja a fényüket, a holdon meg nincs légkör. Mellesleg, annyira erősen nem világít a föld, és a csillagok sem világítanak gyengén, főleg, hogy saját fényük van, és ezek a fények évmilliók vagy milliárdok óta jönnek ide. Nem hiszem, hogy a föld ezt elnyomná. Egyébként, még ha szembe állnánk a földel akkor rendben, de azt már ne mondja senki, hogy a földnek háttal lévő fényképbe is elnyomja a csillagok fényét a föld.
Második, a filmeket ebbe ne vigyük bele, közük nincs ehhez. :)
Fotózzál már egyet éjszaka egy fényes dologra (mondjuk bele egy lámpába!)
Egyetlen csillagot sem fogsz látni. Egyszerűen azért, mert elnyomja a halovány fényüket. És a filmek azért jönnek ide, mert ugyanaz a technológia: a felvett filmeken sincsenek csillagok, tényleg utólag rakják oda, hogy jobban nézzen ki. Teljesen passzol a téma.
A Hold nem ér véget, sokkalta messzebb van a látóhatár, mint 40-50m. Eggyszerűen nincs semmilyen zavaró légkör, amit az emberi szem alapból elvár, és hozzá méri a távolságot. A Holdon nincs ilyen zavaró légkör, a látótávolság közel végtelen. Amit te 40 méternek nézel, könnyedén lehet 40km :)
A lényeg, hogy amikor fényképezel, a nagyon eltérő fényességű dolgok fotózásakor vagy a fényes, vagy a halovány objektumra állítod be a fényérzékenységet. Ha az elsőre, a második nem fog látszódni, mert annyi idő alatt nem kerül elegendő foton az érzékelőre. Ha a másodikra, az első elég, vagyis nagy fehér foltot látsz a helyén. A holdon történő fényképezésnél az első eset valósult meg.
Ami a 40-50 métert illeti, az tényleg a levegő hiányából eredő optikai csalódás (nem csak a szemedé, a rögzítő optikáé is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!