Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy dolgozhatok atomerőműben?...

Hogy dolgozhatok atomerőműben? Megéri-e? Vagy lehet, hogy a grínpísz meg az LMP bezáratja mindet?

Figyelt kérdés

Az atomenergia és egyáltalán minden a radioaktivitással kapcsolatos dolog (a reaktoroktól a daganatok izotóp-feltárásáig) érdekel. Idén érettségizem és szeretnék ezzel foglalkozni. A fizikai és nem a műszaki fele vonzz! Szeretném tudni, hogy ehhez hol érdemes továbbtanulni? Elte, BME? És megéri-e egyáltalán? Mert ugye fukusima kapcsán a rakás bölcsészdiplomás természetvédő bevágta a hisztit, a politikusok meg 90°-ban meghajolva nekik csukák be az atomerőműveket (lásd Angela Merkel). Lehet, hogy ha ilyen szakirányt választok diplomás munkanélküli leszek 6 év múlva?


És ezek tükrében: még egy dolog érdekel ezek mellett, a meteorológia. Inkább foglalkozzak azzal? (Fizika alapszak egyikhez sem árt.)


2011. szept. 21. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Sógorom egyik közeli rokona Pakson dolgozik vmi ellenőrző féle de hatalmas zsét kap! egy-két havi fizetésből szinte tudott egy új 1100-est venni! szval tuti állás! Sztem nem fogják azért egyhamar bezárni, az átállás egy színtiszta energiára több 10 év alatt ha végbemegy, úgy hogy sztem hajrá!
2011. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pacsi ***** válasza:
100%

Én ELTÉn vagyok fizikus hallgató. Lehet, hogy emiatt vagyok elfogult de lehet, hogy más miatt, mindenesetre több minden miatt is az eltét javaslom. Először is, a fizikus nagyjából hiányszakmának számít, ezért jó állásra számíthatsz, jó fizuval, szóval jófele tapogatózol :D

BME-ről még jót nem hallottam. ha oda mész, sok szilárdtestfizikát kell tanulnod, ők abban nagyon élen járnak. Ha jól tudom, a BME-n van nukleáris fizika szakirány, ahol atomerőművekre specialzálnak.

Az eltén elméletibb a képzés, vagyis nem fogsz részletesen tanulni atomerőművek technikai részleteiről, de azért természetesen fogsz atomerőművekről is hallani. Egy laborgyakorlat során pl. átmentünk a BMEre a kísérleti reaktort irányítani.

Ha a meteorológia is érdekel, akkor viszont ezt csak az eltén tudod tanulni. Arra, hogy eldöntsd végül melyik irányba mész (meteorológia vagy atomfizika) ráérsz, erre van az egyetemen kb. 1-2 éved, de később is válthatsz. Szóval ezek miatt az eltét javaslom, de kérdezz meg másokat is.

Meteorológus szakot el lehet kezdeni több szakról is, pl. földtudomány, környezettudomány, fizika. Fizikus-meteorológus ismerőseim szerint a fizikusról van a legtöbb értelme elkezdeni.

Hogy kelleni fog-e a jövőben nukleáris erőmű? Javaslom, nézd meg ezt a kétrészes videót:

http://www.youtube.com/watch?v=Ky3Td6yAas8

A válasz egyértelmű igen, hiszen az olaj fogyása miatt nem létezik jobb energiatermelési lehetőség. Ha majd nem jön áram a konnektorból, a politikusok (és a zöldek is) meggondolják magukat a reaktorok bezárásáról :) De ez utóbbi személyes vélemény.

2011. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főként a másodikat! Nagyon hasznos volt! (Nemsokára megyünk fizikafaktosok a bme-re és végre láthatok igazi atomreaktort!!!:D) Még nem tudom mit kezdjek magammal, de hogy fizikát írok be a továbbtanulási lapomra az már biztos! :D Várom a további válaszokat is (ha vannak).
2011. szept. 25. 11:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy a "hatalmas zsé"-t a megnövekedett kockázatért kapod! Pakson aztán komolyan veszik a felvételi orvosi és pszichológiai vizsgálatot. Jogosan!
2011. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen megnövekedett kockázat? Hát megbocsáss barátom, de az is csak egy munkahely. Veszélyes, de semmivel nem veszélyesebb a többi munkahelynél. Én még az építése idején dolgoztam ott közel 2 évet több munkakörben is (villanyszerelőként, Dokumentáció nyilvántartóként, biztonsági őrként, műszaki ellenőrként), és nem igazán mondanám kimagaslóan veszélyesnek. Dolgozni kell, ez igaz, és felelősség is van, de ez az állások többségénél ugyanúgy megvan.
2011. szept. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

> Milyen megnövekedett kockázat?

Először is, a kis sugárdózis is akkumulálódik.

A "kis balesetek" esetében a közelben levők nagyobb dózis kapnak, mint valaha is kaphatsz egy közönséges erőműben.

Csernobil óta tudjuk, hogy a legnagyobb kockázati tényező az atomerőműben az emberi hülyeség.

Ezért jogos a szigorú alkalmassági vizsgálat.

2011. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pakson kisebb a sugárzás, mint mondjuk a TV-d előtt ülve. Az emberi hülyeség pedig mindenütt emberi hülyeség. Ez a két felsorolt kockázat semmivel se magasabb, mint bárhol máshol...
2011. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

És mi a helyzet az energetikai mérnökkel? Ha Pakson ill. az energia iparban akarsz dolgozni, gondolom célszerűbb lenne mint a fizikus.

Persze a fizikus is szép szakma.

Dolgoztam a Greenpeacenél, és bár talán csinálnak túlzásokat de alapjában véve meg tudom őket érteni.

Nem mellesleg a Greenpeace egyik alap filozófiája, minden egyes nemmre egy igen. Tehát lehet, tiltakozik az atom ellen, de ugyanakkor alternatív megoldásokat is kínál. Hogy a zöld energia nem lehet elegendő? Hát, ez jó kérdés, de korán sem biztos.

Paksról annyit, vannak nagyon durva sumákságaik. Még ha fizetnének se mennék még egyszer a közelébe.

Félreértés ne essék, mert nem vagyok atom ellenes. Tisztában vagyok vele, hogy több technikai megoldás létezik ami esetleg jó lehetne. Ám az nem a Paks II.

Eleve dühítő amiért nincsen róla népszavazás.

Az energia ipar nagy pénz. Így sokan vannak akik bármit megtennének érte. Ezzel az atom lobbi sincsen másképp.

Visszakanyarodva a témára azt nem szeretem a magyar tudományos életben, hogy a vezető nagykutyák, valamikor a 70'-es években tanulták az energetikát. S sajna nem mind fejlődtek a korral. Ami igen csak negatív tény amikor véleményt alkotnak.

2011. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

csak egy megjegyzés


"Eleve dühítő amiért nincsen róla népszavazás."

azért mert a nép nem ért az energetikához, a fizikához, a politikához és a pénzügyhöz. Ilyen kérdésekben én tuti nem a való világot néző népet kérdezném.

2011. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!