Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az hogy ha egy...

Miért van az hogy ha egy poharat tele töltök folyadékkal akkor a teteje púpos lesz?

Figyelt kérdés

légy szíves magyarázzátok érthetően mert nehéz a felfogásom :D

előre is kösziiii


2011. szept. 5. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A felületi feszültség miatt. Kicsit bővebben itt: [link]
2011. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

úgy képzeld el a vizet, mint molekulák halmazát, amik azért kölcsönhatással vannak egymásra.


az a baj már nem emlékszek nagyon, rég tanultam kémiát, de rémlik valami olyasmi is, hogy a higany az homorú, a víz meg domború a pohárban. és ez talán azért van, mert a víz jobban szereti a többi vizet, mint a pohár anyagát, ezért domborodik. De a higany meg szereti a pohár anyagát is, ezért homorú :S nagyon sajnálom hogy csak ilyen pongyolán írom le, remélem jön valaki aki jobban emlékszik erre :)

2011. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jaj, nem olvastam végig az előző linket, a végén szó van erről, sry :S akkor fordítva van, a víz nem púpos, hanem homorú, és a higany a púpos.
2011. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A víz púpos ezt garantálom:)
2011. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha már csak levegő van körülötte akkor igen, de ha üveg van körülötte akkor elvileg nem, az általad linkelt cikk szerint se.


mondjuk utána rájöttem hogy a kérdező tele töltött pohárról beszélt, ahol már csak levegő van körülötte, szóval teljesen irreleváns, amit elkezdtem itt makogni, de már másodjára nem akartam magam javítani. most jöttem haza futásból, azért vagyok ilyen szétszórt :D

2011. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!