Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Wolframalpha-ban hogyan...

Wolframalpha-ban hogyan tudnék reakcióegyenletet kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Wolframalpha programot szeretném használni ahhoz, hogy segítsen nekem abban, hogy bizonyos vegyületek reagálása esetén milyen új vegyületek jönnek létre, egyszóval reakcióegyenletet szeretnék kérni tőle, de sajnos nem megy.

Próbálkoztam már azzal az egyszerű egyenlettel, hogy Zn + 2HCL --> ZnCl2 + H2

Ezt úgy próbáltam beírni, hogy

a) Zn + HCl =

b) Zn + HCl -->

de egyikre sem reagált. Fontos! Nem azt szeretném, hogy egy már meglévő (általam tudott) egyenletet rendezzen, hanem mondjuk azt, hogy mi a reakcióegyenlete a hipermangán hevítésének (KMnO4 + O2 --> ???)

(a fenti két esetben a fenti két anyagnak írta le a jellemzőit, térszerkezetét ilyesmit, szóval nem érzékelt semmilyen kapcsolatot közöttük (összeadés, keletkezik nyíl, ilyesmi))


Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan kéne "kérnem tőle", vagyis hogy kellene ezt az igényt beírni neki (esetleg aki már csinálta ezt). nem szeretnék olyat, hogy ügyesen, szépen kérjem, meg hasonlóak....


Köszönöm előre is a segítségeteket!


2011. aug. 12. 14:18
 1/7 Silber ***** válasza:
Simán a reagenseket írd be összeadásjellel. De ne várd, hogy tökéletes válaszokat fog adni mindíg, nem erre tervezték.
2011. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ad így választ, ugyanaz a jelenség történik, mint amiket fent leírtam, próbáld ki!

Valaki más tudna segíteni? LÉgysziiiiii!

2011. aug. 15. 22:40
 3/7 anonim válasza:
pl.: [link]
2011. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A wolframalpha nem arra való, amire használni szeretnéd. A wolframalpha-ban a képződött terméket/termékekeket is meg kell adnod! Aztán a wolframalpha majd rendezi sztöchiometriáját és utána reakcióhőt, meg egyensúlyi állandót stb. számol. De csak a konkrét reakcióra.

Általában ha csak a kiindulási anyagokat adod meg sok reakcióút áll nyitva - neked kell tudni megmondani a wolframalpha-ban, hogy melyikre gondolsz...


1.) A szén égése során 500-800 C fokon a CO2 képződése a termodinamikailag kedvezményezett.

2.) De 1000 C fok felett már a szénmonoxid képződése a termodinamikailag kedvezményezett.


Ha az első folyamatra vagy kíváncsi, a wolframalpha-ba a következőt kell bevinned:

C + O2 = CO2


Ha a másodikra, akkor pedig:

C + O2 = CO


Szóval a wolframalpha nem jó arra, hogy a kiindulási anyagokból terméket kalkuláljon!

2011. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Á, értem, köszönöm szépen a felvilágosítást :)
2011. aug. 18. 17:58
 6/7 PótPápuaPuapó ***** válasza:

A kálium-permanganát hevítését rosszul kezdted el! Az már sohasem fog oxigénnel reagálni.


2 KMnO4 -> MnO2 + O2 + K2MnO4 Ha csak gyengén hevíted. De ha erősebben hevíted, akkor a K2MnO4 (ásványi kaméleon a neve) is bomlik, és oxigént termel.

2011. aug. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekciót :)
2011. aug. 20. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!