Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A bikák színvakok?

A bikák színvakok?

Figyelt kérdés
2006. okt. 25. 20:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%
Igen. Csak a vörös posztó mozgása ingerli őket a bikaviadalokon.
2006. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy mondod. Ha nem hiszed, próbálj egyszer felhergelni zöld posztóval egy bikát. Sőt, talán már anélkül is eléred a kívánt hatást...
2007. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

de honna tudjuj, hogy a bikák színvakok? volt már valaki bika????

lehet, hogy nem is azok.

2008. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
A bikák színvakok.Azért lehet felhergelni őket,mert a matador mindig a saját teste mellé teszi a posztót.A bika a posztót az ellenséges állat testének nézi és azt akarja felnyársalni a szarvával.
2008. nov. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%
Én ha nyáron látok előttem az utcán egy piros színű lengedező szoknyát, akkor én sem a színét nézem, csak az izgat, hogy felöklelhessem :-D ... pedig sosem voltam bika.
2008. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Kovács Pál ***** válasza:
96%

Tévedés!

Ez egy közhiedelem. A bikák nem színvakok, csak más a színérzékelési tartományuk. Kicsit olyan, mint a régi színes telefonok: nem tudtak annyi színt megkülönböztetni. A bikák igenis látják a piros színt, csak nem annyira élénken, mint mi, emberek.

De ettől függetlenül a bikáknak hót mindegy, hogy milyen színt látnak, nekimennek mindennek...

2009. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A szarvasmarhák azokat a színeket látják jól, amikre szükségük van az életben maradáshoz (táplálkozás)
2009. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 PótPápuaPuapó ***** válasza:
91%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2008-02-19 16:54


Jó a kérdés. Gyanítom megnézik milyen receptorok vannak a bika szemében (fel kell boncolni), és hogy ezek milyen hullámhosszú fénynél adnak jelet az agyba.


De úgy is ki lehet deríteni, hogy egy állat milyen színeket lát, hogy pl a kajáját mindig piros színű lepel mögé teszik. Amikor már ehhez hozzászokott, akkor betesznek egy piros és egy kék színű leplet a karámjába (amikor pont éhes). Ha az állat meg tudja különböztetni a piros és kék színt egymástól, és van egy csöpp esze, akkor azonnal a piros lepel mögött keresi a kaját.


Egyébként meg nem színvak a bika. Gyanítom, hogy a sárga és zöld színeknek sokkal finomabb árnyalatait látják, mint az ember. Ami logikus is, hiszen látniuk kell a színük alapján, hogy melyik a finomabb gaz, és melyik a rossz ízű.

2011. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 PótPápuaPuapó ***** válasza:
100%
Hű, de régi témához szóltam hozzá!
2011. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Nekem mondod haver :D
2014. febr. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!