Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor a kén-trioxid redukálósz...

Mikor a kén-trioxid redukálószerként viselkedve oldja a szennyeződéseket, mi történik egészen pontosan?

Figyelt kérdés
le tudja nekem írni valaki? a szennyező anyagokat oxigénnel együtt veszi ki az anyagból pl textilből vagy hogyan? előre is köszi.
2011. júl. 10. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtobb "makacs" szennyezodes hidrofob karakteru anyag. Ez azt jelenti, hogy vizben rosszul oldodik, azaz hiaba lotykoljuk vizben. Na, ekkor adunk hozza valami felulet aktiv detergenst, ami kepes feloldani zsiros szennyezodeseket is, vagy enzmeket, amik lebontjak. Vagy adhatunk hozza oxdalo vagy redukalo agenst. Ennek hatasara a molekulaban olyan valtozas tortenik, ami hatasara a hidrofob karakter csokken, azaz vizbeli oldhatosaga javul. El lehet tavolitani az anyagbol.


Az ilyen kemikaliak hasznalatanal erdemes figyelembe venni, hogy a ruha anyagaval is reakcioba lephetnek! :-D

2011. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is a kén-dioxidról van szó és nem a kén-trioxidról. A kén-trioxid nem redukáló szer.
2011. júl. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

amúgy ez igaz, tényleg kén-dioxidot akartam írni, csak a fejem közben a kénsav gyártáson járt már, és elírtam:) sorry:) most pirulok :D A fenti válasz viszont segített, köszi:)


most azon gondolkodom, ha a kén-trioxid nem képes oxigén felvételére, tehát nem redukálószer ezen értelemben, azaz elektronleadásra sem alkalmas már, akkor hogy zajlik a vízben való oldása?


Egyáltalán mi történik az anyagoknál oldáskor? milyen kötések jönnek létre? pl. vízben sókat > ionkötés, NH3 és HCl oldódásakor is.... oldódásnál mindig ionkötés tartja össze az oldott anyagot és az oldószert?

2011. júl. 11. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A kén-trioxid képlete (a kén 6 vegyértékű, mindegyik oxigén atomhoz két kötéssel kapcsolódik):


O

S=O ez vízzel reagálva kénsavat alkot

O


A kénsav képlete:


O─H

SO₂

O─H


A oxidok savképződés esetén „feláldozzák“ egypár oxigénnel a kettős kötést és marad velük csak egyszerű kötésben, hogy az oxigén ─OH csoportot tudjon létrehozni. Durván fogalmazva erről van szó.

2011. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
így már látom, így már értem, köszi:)
2011. júl. 11. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!