Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan készüljek az egyetemre?

Hogyan készüljek az egyetemre?

Figyelt kérdés
Van vmi ötletetek,hogy mit kéne átnéznem,olvasnom a biológia szakra?
2011. júl. 1. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom most érettségiztél, tehát megvn egy alaptudásod. Mikor én egyetemre mentem, semmit nem ismételtem át, mert úgysem lehet előre tudni,h mit kérnek a tanárok... Illetve vizsgaidőszakban kérik a dolgokat általában.
2011. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a biológia szakról konkrétan nem tudok nyilatkozni, de pár általános tanácsot tudok adni.

Felesleges a gimis anyaggal "szenvedni" a nyáron, mert szerintem alig van olyan egyetem, ahol közvetlenül arra építkeznek. De ha nagyon akarsz tanulni, akkor tegyél fel egy másik kérdést a "Közoktatás" témakörbe, hogy mit érdemes a gimnazista anyagból tudni a biosz Bsc 1. évhez (pl. volt pát napja valaki, aki az orvosival kapcsolatban kérdezett hasonlót és neki szépen tudtunk válaszolni).


A másik jó tanács, hogy az egyetemen (pláne az 1. szemeszterben) rendszeresen tanulj (később már látni fogod, hogy hogyan boldogulsz és milyen időbeosztás kell, de az elején mindenképp tanulj év közben!). Sokan ott rontják el, hogy rájuk szakad a nagy szabadság, egyetemista lét és vizsgaidőszakban eszmélnek, hogy hoppá, lehetetlen ennyi tananyagot pár hét alatt megtanulni, különösen az elején, mert egy gimis érettségi egy átlagos ZH-nak felel meg (de vannak kivételek), egy vizsga pedig sokkal komolyabb annál, ráadásul több vizsgád is lesz (nem a büfészakokról beszélek, ahol 2 nap tanulással át lehet menni egy tárgyból).

Szóval, érdeklődj majd felsőbb évesektől is (lehetőleg ne azoktól, akik már harmadjára járnak egy évet), hogy milyen stratégia a legcélravezetőbb, milyen tárgyakra érdemes "odafigyelni" és hasonlók.

2011. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Személyfüggő,h mikor érdemes tanulni, mert rám pl nem vonatkozik az előző hozzászóló kommentje. Anno tanácsolták,h tanuljak folyamatosan évközben, meg ilyenek, amit én nem tettem meg, mert mondhatni lusta voltam, meg jobb nyomás alatt tanulni. A lényeg,h nem büfé szakon tanulok, mégis 4,15ös átlagom van, és jövőre végzek. Emberfüggő,h mikor tud jobban tanulni. De tényleg fölösleges a gimis anyaggal szenvedni nyáron, mert nem nagyon lesz haszna...
2011. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Roger Smith ***** válasza:
Én biológusként végeztem és anno mikor kezdtem már akkor is annyira alacsony volt az emberek átlagtudása, hogy az első félév nagyrészt ismétlésből állt! És ahogy nézem a mostani órarendet még mindig abból áll! Amivel a legtöbb embernek gondja volt (és van) az a kémia és ott is főleg a számolások. Tehát ha gondod van vele gyakorolhatsz mert az később is jól fog jönni(analitikai kémián)! De egyébként ne pazarold el nyaradat inkább élvezd ki és menj el a gólyatáborba, úgyis fogsz eleget tanulni!
2011. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez némi kiegészítés: bár az ELTE biológia szakán nincs felmérés, hanem általános, kötelező alapozás van, más egyetemeken előfordulhat, hogy a nem biológia tantárgyak, mint kémia, fizika, matematika nem kötelező alapórákkal kerülnek meghirdetésre, hanem első órán egyfajta "szintfelmérőt" kell írni, és egy bizonyos pontszám alatt járnod kell órára, felette vagy nem, vagy emelt órák kötelezőek (amik monjuk a többieknek pl. második félévben lesznek csak). Tehát ha ezekből a tárgyakból nem álltál eddig túl fényesen, vagy nem érted, akkor lehet, hogy ezeket nem árt átlapozni. Igaz, hátrányod nem származhat belőle, ha nem teszed, és helyette bejársz órákra, de mégis könnyebbség, ha egy erős alaptudással mész be, vagy mentesülsz.
2011. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást.Sokat segítettetek :)
2011. júl. 2. 11:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!